şükela:  tümü | bugün
  • yıllar geçse bile övmekten bıkmadıkları markalardır. benim babam mesela. bir şey alacağın zaman nereden aldın der. bershka deyince de suratıma bakar. beşka ney lan diye.

neyse bu adama göre alınabilecek kıyafet markaları birkaç tanedir. kot pantolon alacaksan mavi ya da levi's, takım elbise alacaksan altınyıldız. hatta adam soruyor takım elbise alırken bu altınyıldız mı diye. altınyıldız mı kalmış arkadaş ahhahaha. hayır kendine alırken git al banane yahu.

neyse babam için sıralarsam (aşağıdaki markalara ait hiçbir şeyi alamaz bu arada kendisi);

kıyafet : mavi, levi's, elsiva, altınyıldız, igs, vakko, kiğılı, sarar, pierre cardin

araba : volvo, mercedes, bmw, toyota, renault, ford.

ayakkabı : marka farketmez illaki altı kösele olacak. her ayakkabı aldığımda altı kösele değil ama diye çemkiriyor adam.

spor ayakkabı : adidas, nike, letoon

güneş gözlüğü : police, ray ban

telefon : nokia

elektronik eşya: pioneer, sony, arçelik, beko

çikolata : ülker napoliten

adam öve öve bitiremiyor arkadaş bu markalar ve ürünleri.

(bkz: babanın popüler markaları bir kalemde silip atması)
  • bizimkinin favori markası (bkz: ne gerek var)
    çok seviyor vazgeçiremiyoruz
  • kiğılı, lcw, defacto, seven hill gibi markalardır. sigara cebi olan polo yaka t-shirtler genelde bunlarda var zira.
  • babaların hobilerine, hayat görüşüne, maddi durumuna göre değişen markalar.

benimkisinin tutkun olduğu marka sauerdir mesela.
  • alkollu icecek markalaridir. yeni raki ve efes pilsen'den vazgecemiyor bizimki...
  • babaların diğer bütün garip davranışları gibi sebebi olmayan anlamsız bir tutku duydukları markalardır. biz annemle en son saydığımızda babamın 25 tane mavi abbate gömleği vardı mesela. hayalet gibi aynısından 25 tane almış her gün giyiyordu.
  • (bkz: jack daniel's)

baba deyince aklıma bu geliyor lan.

bi dakika benim babam yok ki.

amaaaannn.
  • marka karşıtıdır. bir ayakkabı beğendi diyelim, bunun fiyatı 200 tl olsun varsayalım. gider ayakkabı imalathanesine aynı parayı verir isimsiz bir ayakkabı alır. gitsin bir takım elbise beğensin adı bilindik bir marka olsun, terziye gider kumaş satın alır diktirir. böyle biridir. bu adam benim babam... :)
  • -vay baba.. gömleğin yakıyor... nerden?
    +"annenaldi"...*