şükela:  tümü | bugün
  • şöyle bir genele bakınca babalığın herhangi bir mantıklı açıklamasının olmamasıdır.

şimdi annelik zaten güdüsel bir şey. yani doğuştan geliyor. bir de en az 7 ay karnında taşıyınca bir bağ oluyor. onun hareketlerini hissediyor kadın, her şeyi içinde yaşıyor. erkek de yanında böyle saf saf duruyor. arada bir kadının karnına elini koyuyor ''aaa oynattı'' diye seviniyor.

çocuk doğunca da aynı.
    böyle acayip bir şey.

kendi babam için de geçerli bu yani babalıkta mantık yok.
    o sebeptendir ki çocuk olunca kaçıp giden epey adam var memlekette.

değişik kafalar tabii.
  • doğrudur, annelik de öyle. hadi zengin olursun, bakıcıya baktırırsın ya da ananın babanın üzerine atıp dünyayı gezersin. var öyle ebeveynler, onlar istisna.
    ama orta sınıf bir bireyin çocuk yapıp gençliğini hayal kırıklıkları ile çürütmesi çok mantıksız. 30-50 yaş arasını çöpe atmak çok saçma geliyor.
  • yaklaşık bir yıllık babayım hiçbir saçmalığını görmedim. evet bebek anneye baktığı gibi sana bakmıyor belki. anneye heyecanlandığı gibi sana heyecanlanmıyor ama bir gülüşü kalbini cızz etmeye yeter.
  • (bkz: mal beyanı)

emzirmek dışında yapılabilecek herşeyi yaptığım iki tane yavrum var ve ben de hiç bir saçmalığını görmedim.hayattaki en büyük mutluluk bir evlat sahibi olmaktır.bunu bir ergenin anlamasını beklemek anlamsız olur.
  • tersinin daha doğru olduğu tespit.

çocuğun özünü veren babadır. meni yani. meni deyip geçmemek gerek. bababın öz suyudur o. öyle sağa sola atmak olmaz. ne demiş şair, "her menide bin ah ettim, gençliğime eyvah ettim, bilmem ki ne günah ettim, bilemem..."

o yüzden çocuk yapmak babalar için günahtır.
  • "niye lan?" dediğim saçmalık ötesi bir versustur. çişleri geldiğinde yaptırıyorum, altlarına sıçarlarsa temizliyorum, yemek yapıp karınlarını doyuruyorum, ateşleri yükselirse düşürüyorum, gece uyanırlarsa kalkıp su veriyor, gerekirse yanlarında yatıyorum, ödevlerine yardımcı oluyor, haftasonları gezdiriyorum, onlarla vakit geçiriyor, çizgi film izliyor, evcilik oynuyor, sair her ihtiyaçlarını karşılıyorum. üç tane bebeyi düzgün birer birey yapıp, topluma kazandırmak için çalışıyorum. bunun neresi saçmalık?
  • baba olmayı becerebilemeyen için çok doğru tespit. aferim. böyle düşünün çocuk yapmayın. kimsenin de hayatının amınakoymayın.
    afferim lan.
    lan benim bir kızımın olması için bütün dünyayı sikerim.
    ama evlenmek de istemiyorum tabi hehe.
  • bunu diyen adam tam olarak ağır gerizekalıdır.elindeki atmıklarına bakıp çocuklarının o olduğunu düşünen beyinlerin babalık kavramını anlaması zaten beklenemez.