şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık bir yıllık babayım hiçbir saçmalığını görmedim. evet bebek anneye baktığı gibi sana bakmıyor belki. anneye heyecanlandığı gibi sana heyecanlanmıyor ama bir gülüşü kalbini cızz etmeye yeter.
  • (bkz: mal beyanı)

emzirmek dışında yapılabilecek herşeyi yaptığım iki tane yavrum var ve ben de hiç bir saçmalığını görmedim.hayattaki en büyük mutluluk bir evlat sahibi olmaktır.bunu bir ergenin anlamasını beklemek anlamsız olur.
  • tersinin daha doğru olduğu tespit.

çocuğun özünü veren babadır. meni yani. meni deyip geçmemek gerek. bababın öz suyudur o. öyle sağa sola atmak olmaz. ne demiş şair, "her menide bin ah ettim, gençliğime eyvah ettim, bilmem ki ne günah ettim, bilemem..."

o yüzden çocuk yapmak babalar için günahtır.
  • "niye lan?" dediğim saçmalık ötesi bir versustur. çişleri geldiğinde yaptırıyorum, altlarına sıçarlarsa temizliyorum, yemek yapıp karınlarını doyuruyorum, ateşleri yükselirse düşürüyorum, gece uyanırlarsa kalkıp su veriyor, gerekirse yanlarında yatıyorum, ödevlerine yardımcı oluyor, haftasonları gezdiriyorum, onlarla vakit geçiriyor, çizgi film izliyor, evcilik oynuyor, sair her ihtiyaçlarını karşılıyorum. üç tane bebeyi düzgün birer birey yapıp, topluma kazandırmak için çalışıyorum. bunun neresi saçmalık?
  • baba olmayı becerebilemeyen için çok doğru tespit. aferim. böyle düşünün çocuk yapmayın. kimsenin de hayatının amınakoymayın.
    afferim lan.
    lan benim bir kızımın olması için bütün dünyayı sikerim.
    ama evlenmek de istemiyorum tabi hehe.
  • bunu diyen adam tam olarak ağır gerizekalıdır.elindeki atmıklarına bakıp çocuklarının o olduğunu düşünen beyinlerin babalık kavramını anlaması zaten beklenemez.
  • ses yalıtımı olan cam bir odada, müzikle coşan ve dans eden insanlar düşünün.

dışarda olup, müziği duymadığınız durumda, cam odadaki insanların hareketleri inanılmaz saçma gelir.

içeri girdiğinizde, duyduğunuz müzikle, yapılan hareketler anlam kazanır ve artık size güzel de görünür.

müzikli odaya girdiği halde anlam veremeyenler ve uzaklaşmak isteyenler ise, o muziği sevmiyordur.

sevmediğiniz müzikli ortamlara girilmediği taktirde saçma olmayan bir şeydir babalık.
  • ailenin anlamını bile bilmeyen bide gençliğinizi yaşayın olm ne evlenmesi yaa diye koşturan sevmek ve sevilmeye dair en ufak fikri olmayan tek derdi büyük popo olan denyolar şöyle diyolar ya... bi baba olunda siz gerisini görürsünüz