şükela:  tümü | bugün
  • eskişehirli yazar. hoşgelmiş.
  • benim basima 0-17 arasinda gelmis donem.
    babami ilk alamanya dan getirdigi milupa suruplari, ic de saglikli ol, diye pesimden kostururken hatirliyorum cocuklugumda.
    bir kitapta annesine ya da babasina hasret cocukluk gecirenlerin yureginde hep gurbet oldugunu okumustum. citelesem de cikmayan huzunlu tarafim baba hasretinden mirastir belki bana.
    babam almanya dan mercedesler getirip turkiye deki diplomatlara satiyordu. her sene bes alti defa almanya ya giderdi. bazen bizi de gotururdu. cogunlukla yalniz giderdi. gidip alti ay donmedigi bile olurdu.
    en mutlu gunlerim haftalar ya da aylar sonra eve dondugu gunler olurdu.
    odama bi girerdim yatagim silme yepisyeni oyuncaklar, cesit cesit alman cukulatasi ve kiyafetlerle dolu. hemen anlardim babam eve donmus. kostura kostura sevincle yanina giderdim. beni operdi de operdi.
    istanbul da oldugu gunlerden isten donus saatinde cok mutlu olurdum. kapidan girince kocaman gulerek ustune atlardim istisnasiz her gun. sonra terliklerini getirirdim. sonra evde yakalamac oynardik.:)
    bi de masallari vardi. her aksam uyumadan kendi uydurdugu masallari anlatirdi bana.

babami hep cocuklugumda sakliyorum ben.
    en harika adam benim babamdi iste:)

"bana bir masal anlat baba
    icinde kurtla kuzu, gunesle ay olsun
    anlatirken tut elimi..
    uykuya dalip gitsem bile birakip gitme beni.."
  • besiktas meydandaki sacma sapan raki-balik mekani. zorla insanlari kendi oturttuklari mekandan kaldiran mafya vari sokuk mekan.