şükela:  tümü | bugün
 • ümit meriç kitabı.

  aslında yıllar önce defalarca baskısı yapılmış eski bir kitap bu, ancak yeni baskısı olmadığı için sahaflar dışında bulunamıyordu uzun zamandır. geçen yıl insan yayınları tarafından büyük boy ve genişletilmiş bir şekilde tekrar baskısı yapıldı.

  cemil meriç'in hayat öyküsünü, günlük rutinlerini, zevklerini, öfkelerini, zikzaklarını ve en sağdan en sola onlarca tanıdık sima hakkında birçok bilgiyi bulabileceğiniz bir kitap yazmış ümit meriç; kendisindeki şahsi evraktan ve cemil meriç'in kitaplarından yaptığı alıntılarla da iyice zenginleştirmiş kitap içeriğini. yine "cemil meriç'in kütüphanesi şimdi nerede? lamia çataloğlu'nun cemil meriç'e yazdığı mektuplara ne olmuş?" gibi soruların cevapları da satır aralarına gizlenmiş.

  cemil meriç'in kendisine "ümit, senin sesin benim ışığım" şeklinde hitap ettiği biri yazmış bu kitabı. yetmiş yaşını aşmasına rağmen halen babasının önünde ışık olan birisi. selam, o'na olsun.
 • bu kitap bu aşk bu hayat nasıl bir hayat.

  şu kitabı ve yaşananları türk halkına öğretebilsek işte o zaman ilerleriz.

  adam.

  ümit meriç'in babasını anlatmaya çalıştığı bir kitap. baba da ne baba kardeşim. parayla adam mı tutulur kitap okusun diye.