şükela:  tümü | bugün soru sor
  • instagram'da takim ettiğim hesaplardan birinin hikayesinde rastladığım içimi acıtan hesaptır. bolu'da yaşayan abdülkadir tok evinde baygın halde bulunuyor ve hastaneye götürülüyor. bundan sonrası tam bir facia; yanlış teşhis ve tedaviler, ihmalkarlıklar...
    hatta doktorlardan biri "bunun motoru yanmış eve götürün birkaç güne ölür" deme hadsizliğinde bulunuyor kızının iddiasına göre. buraya kadar olan her şey boş. işin önemli kısmı ise şu ki kızı yardım çığlıklarını kimseye duyuramadığını söylüyor. özel bir hastanede ağır bir biçimde fizik tedavi aldığı takdirde iyileşecek fakat en büyük engel para. bir an için bu durumun içinde olduğunuzu hayal edin ve çaresizliğinizi düşünün. benzer süreçleri yaşamış, babasını lösemi denilen illetten kurtarmaya çalışan biri olarak hiçbir şey yapmamanın yüküyle daha fazla yaşayamadığımdan bu başlık burada. bir bağış hesapları var ve bolu valiliğinden izinleri olduğunu söylüyorlar. pazartesi valiliği arayıp teyit ettirene kadar bekleyemedim kızıyla mesajlaştıktan sonra. biliyorum klişe ama bir fincan kahve veya bir sigara parasıyla bir insanın hayatını değiştirebilirsiniz. hiçbir şey yapamazsanız "change.org"da açılan kampanyayı imzalayın lütfen. dilek özçelik'in sözlerini hatırlayın "görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda..."
    umarım hiç tatmazsınız.

milliyet haber "yanlış teşhisle hayatı karardı!"
    change.org

edit: hesapları eklemeyi unuttum. twitter
    instagram
  • gün geçtikçe canımızı sıkan şeyleri nasıl görmezden gelmeyi öğrendiğimizi gösteren kampanya olmuştur.
  • up
  • kitlesi büyük birine gönderdim inşallah görür ve paylaşır.
  • up and up.
  • hasta iletişime açık olmadığı için devlet hastaneleri kabul etmiyormuş. özel hastaneler de fahiş fiyatlar çekiyor. neticede hasta yatakta sömürülür...

umarım tok ailesinin feryadı yankı bulur ve abdülkadir tok uygulanacak tedavi ile sağlığına kavuşur. ben gönlümden kopan katkıyı sağlayacağım.

bu vesileyle başta abdülkadir amca olmak üzere, tüm yanlış teşhis/yanlış tedavi mağdurlarına ve tüm hastalara acil şifalar diliyorum. keşke kimse hasta olmasa ama hasta olanlar da hep iyi hekimlerle ve iyi sağlık çalışanlarıyla karşılaşsa.
  • insallah gerekli yardım toplanır ve amcamız kurtulur. ates düstügü yeri yakıyor. maalesef doktorlarımız ve insanlar baslarına gelmedikce anlamaz bu durumu.
  • inşallah gerekli yardım hızlıca yapılır.

(bkz: up)
  • eskiden bir saat içinde yardım toplandı, iki saat içinde herkes ayaklandı gibi haberler görürken insanları neden ilgilendirmediğini ve neden bu kadar görünmez olduğunu anlamadığım kampanyadır. hiçbir şey yapamazsanız bağlantıdan change.org'a girip imza atabilirsiniz.
    change.org "tedavim olmasına rağmen ölüme terk edildim!"