• çağan ırmak'ın ertem eğilmez'in aile filmleri tadında olacağını söylediği, çekimlerine başlanmış yeni sinema filmi.. bekliyoruz merakla..
  • bir gazetedeki röportajında (ref. hürriyet gazetesi kelebek eki) bu filmini ömer lütfi akad'a armağan ettiğini, onun gelin ve düğün filmlerinden çok etkilendiğini ve bu filmin mustafa hakkında herşey'den daha çok halka yakın olduğunu belirtmiştir
  • http://www.babamveoglum.com/ filmin fragmanı burdan izlenebilir şerif sezer ve fikret kuşkan'ın çağan ırmak için vazgeçilmez olduklarını bi kez daha görüyoruz merakla bekliyorum vizyona girmesini
  • benimsinemalarim.com dan, 1 çifte gala, 10 çifte ücretsiz sinema bileti dağıtılan çağan irmak'ın yeni filmi. filmin fragmanı da siteden izlenebilir..
  • insanı yıkıp geçen, benim diyen delikanlıyı salya sümük ağlatabilecek kapasiteye sahip çağan ırmak harikası.oyuncular, oyuncu.yönetmen, yönetmen."bu adamın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır" diyordum hala aynı şeyi söylüyorum.bu film görülmeli, çıkınca da düşünülmeli " böyle filmler yapabilen adamlar varken nasıl beş paralık bazı yönetmenler türkiye de is yapabiliyorlar?" diye.
  • "yine olsun yine izlerim" ve de akabinde "olmus bu adam" dedirterek cagan irmaki tebrik etme sebebi film. izleyeni aglamaktan gulmeye o kadar hizli surukluyor ki, kahkahaniz gozyasiniza karisiyor cok fena.

hayalle gercegin birbirine gecisi dengeli ve eglenceli. oyunculariyla yonetmenini bile aglatan, yikip sarsan cok guzel, film gibi bir film... bir film cikisinda bu kadar kirmizi gozlu ve burunlu insani hic gormemistim.

o ne humeyra'dir oyle, ne fikret kuskan'dir; ne serif sezer, binnur kaya, cetin tekindor, yetkin dikinciler ve de ege tanman'dir... cok yalin, sade, dogal ama derdini iyi anlatan, eli-yuzu duzgun bir film olmus. hem oyunculuk, hem yonetmenlik hem de senaryo dort dortluk, ayrintilar yine titizlikle yakalanmis. daha cok film bekliyoruz bu ekipten. bu arada, minik ege'ye
    (filmdeki deniz) dikkat! traktor ve telsiz kullanan humeyra ise evlere senlik!

--- spoiler ---
    nuran: mahsul 1'den mahsul 2'ye, beni duyuyonuz mu? mahsul 1'den mahsul 2'ye... cevap verin giz!
    hanife: anne sen misin? duyuyom, tamam
    nuran: sadik geldi sadik!
    hanife: neeee, tamam
    --- spoiler ---

--- spoiler ---
    ona bir oda ver baba, gidecek hicbir yeri yok
    --- spoiler ---
  • yapımcısından yönetmenine oyuncusundan ışıkçısına emeği geçen herkese helal olsun dedirten film.
    herkes göz kamaştırıyor.

gülmekten ve ağlamaktan bitap düştüm.

bu ülkede sinema adına güzel şeyler yapiliyor dedirten filmin gişe başarısı maskeli beşler intikam peşinde isimli filmin altında kalırsa yürekten çok üzeleceğim. herkes bu filmi seyretmeli.
  • galasının gezici festival kapsamında 18 kasım'da bursa tayyare kültür merkezinde yapılacağı çağan ırmak filmi.
  • 55 kopya ile bugun vizyona giren ve kaçırılmaması gereken film.
  • insanın içine dokunan bir film. bilhassa çetin tekindor-hümeyra ikilisi süper olmuş.
hesabın var mı? giriş yap