• sanırım sözlükte okumuştum bulursam aslını da eklerim. babasının cenazesinde çocuk annesine döner ve der ki,

"- anne, babamın ne çok seveni varmış. yarın gelince ona da söyleyelim tamam mı?.."

öyle saf, öyle temiz ama kömür kadar kara..

edit : bnrak gönderdi. (bkz: #33604776)
  • bazı bilmem ne evladlarınında bu durumla bile dalga geçtiğini gördük ya helal olsun size sizin insanlığınıza tüküreyim ben senin baban kardeşin böyle bir durumda olsa yine dalga geçebilecek misin it ?
  • (bkz: sikeyim sizin dangalak esprilerinizi)

tamam çocuğun yok, tamam bir yakınını kaybetmedin ya da babasızlığı da bilmezsin amına koduğumun amsalağı da bari sus. derine kazarmış. puşt.
  • küçük de olsa oyunlarda şakasını yapmıştır babası ölmenin elbet. çok üzmemiş şaka diye çıkmıştır bir yerlerden. babası ölür mü hiç insanın? şakadır yine . maç var desen çıkar gelir tabi. çünkü baba bir kez ölür. bu, şakalarla falan günün geçmesi gereken, daha ölmenin tam olarak ne anlama gelmediği yaşlarda hiç ölmez. başka bir gün ölür. zamanlı bir gün.
  • daha derine kazar diyen gerizekalı! bu esprini o çocuğun ve ailesinin gözlerinin içine bakarak da yapabilir misin?

ham armut yemiş gibi insanın boğazına oturan sözdür.
  • insana hayatı sorgulatan, küçücük ve dünyadan zerre habersiz bir yürek tarafından söylenmiş buz gibi cümle.
  • çocukları üzenler ölsün, beter olsun istiyorum.
    çocuklar ağlamasın istiyorum.
  • eğer o maden sahipleri çocuklarının başını her okşadığında bu çocuk ve onlarca madenci çocuğu aklına gelmeyecekse ki gelmeyecek, böyle hayatın ızdırabını sikiyim. ucuz ulan hayatlar burda. burası böyle.
  • babası cinayete kurban giden bir çocuğun söylediği yürek burkan söz. şimdi bu laftan sonra yine bazı insanlar üzülecek veya üzülmüş gibi yapacak ama kendilerinin katili olan insanlara dediklerimizi yine şov olarak görecekler, ekşisözlük yazarlarının götü kalkıklığından falan bahsedecek. ancak çok net bir şey var ki eğer ölmek istemiyorsak halk olarak katillerimizi desteklememeliyiz.
hesabın var mı? giriş yap