şükela:  tümü | bugün
 • başlık ah muhsin ünlü'nün "annem yeni öldü fazla uzaklaşmış olamaz " dizesini anımsattı.
  resulullah tutsa elini birlikte geçseler çölü...
 • travma sonrası inkar aşamasını yaşıyorsun kardeş psikolojik destek al. babanla ilgili güzel anılarınızı aklına getir. burada bir sürü psikolojisi bozuk insanlar yorum yapabilir kaale alma. psikolojik destek al. başın sağolsun. acını yaşa, yasını tut. bunlar sağlıklı başa çıkma yolları.
 • anısını yaşatarak geri getirebilirsin. esprilerini, laflarını, hikayelerini söyleyerek, yaptıklarını yaparak yaşatabilirsin babanı.

  anılarını anlatarak, yaşadıklarınızı bir anı defterine yazarak yaşatabilirsin.

  ruhu ancak bu şekilde bu dünyada yaşamaya devam edebilir. ancak bedenen asla bir daha bu dünyaya gelmeyeceğini kabullenmelisin.

  annesini kaybetmiş bir çocuk olarak söylüyorum. yoksa nereden bilecektim ki zaten bunları.

  tanım: acılı bir evladın baba özlemini içeren yakarıştır
 • benimki oniki yaşımda gitti. gelmiyor.
 • olayları sıraya sokarak mantıklı bir şekilde yüzleşmen lazım. önce yasını yaşaman, sonra borç harç işini halletmen gerek.
 • giden ve yiten geri gelmiyor.
 • eğer inanıyorsan bol bol tanrı'ya sığınmalısın. iyi gelecektir.
 • 9 yıldır kendime sorduğum soru.

  cevabı yoktur.
 • babanızın son arzusu sizin iyiliğiniz ve sağlığınız. ölürseniz onun son istediğini yerine getirmemiş olursunuz. bu yüzden, güçlü olup hayat ile başa çıkmanız gerekir.
  babanız gelmeyecek ama öbür dünyaya inancınız varsa orada tekrar göreceksinizdir.o zamana kadar ailenin diğer fertleri ile birlik olup,gücünüzü hissedin.
 • getiremezsin, uzgunum. mumkun olsaydi 1 yil icinde ben geri getirirdim. senin benim gibi yuzbinlerce insan geri getirirdi. olmuyor malesef...
  canin yaniyor, biliyorum. bu aciyi kabullen. caninin cok yanmasinin normal oldugunu kendine tekrarla ve zamanla azalacagini bil, yeter. henuz cok yeni. en az bir kac ay ver kendine ve bunu bir tek senin yasamadigini hep aklina getir.
  ben kendimi hep babamin daha iyi ve guzel bir yerde, tamamen iyi oldugunu(ölmeden önce aylarca bilinci kapali yatalak yasadi), bu dunyanin ve insanlarinin pisliklerinden ve zorluklarindan kurtulmus oldugunu dusunerek avundum hep. kendimi inandirdim. yeri geldi annemi de inandirdim. ise yariyor mu? sanirim evet... umarim oyledir gercekten de...
  hayat gercekten bir kalp grafisi gibi; inisli cikisli hep. senin yerinde ben de bulundum. yasamak cok agir geldi bazen. tek dusunebilsigim sey ölumdu hatta bi ara. bir ara annemin daha fazla uzulmesine kiyamadigimdan vazgectim. sonra sabret gececek, her sey duzelecek dedim. her sey duzeliyor... mukemmel olmak zorunda degil ama bircok sey yoluna giriyor zamanla. sen iste, sen inan ve cabala yeter ki. hic beklemedigin neler oluyor, neler... can disinda giden her sey geliyor.