şükela:  tümü | bugün soru sor
 • niyeti ciddi bir arkadaş bu. samimi.
 • karşısındakinin aile yapısı ve dolayısıyla yaşam tarzı hakkında fikir edinmek isteyen kız arkadaştır. babası veya annesi; esnaf, memur, işçi ve hatta vardiyalı işçi vs sektörlerde çalışan arkadaşlarımızın yaşam biçimi ister istemez ailelerinin meslekleri doğrultusunda şekilleniyor. bunu anlamaya çalışıyordur ya da art niyetliyse ve size değer vermeyip sadece "rahat bi yaşam" dürtüsüyle iyi bi (maddi olarak rahat edebileceği!) "koca bulmak" hedefinde eleme yapıcı sorularını soruyordur
 • bir kız size babanızın ne iş yaptığını soruyor ise, o kız kesinlikle size değer veriyordur. niyeti ciddidir veya değildir, orasını bilmem. ama insan değer verdiği birisinin özel hayatını, ailesini de merak eder. mesela ben değer vermediğim hiç kimseye gidip de " baban ne iş yapıyor?" diye sormam.
 • bir kız size babanızın ne iş yaptığını soruyor ise, o kız kesinlikle kendisine değer veriyordur. siz ise (hani sahip olsa bile) sikinde değilsinizdir. babanız zengin mi, güçlü mü, yoksa çulsuzun teki mi? onu soruyor hatun. size (ne iş yaparsanız yapın, nasıl başarılarınız olursa olsun), hayata yeni atılmış, toy bir birey olarak zerre kadar güveni olmadığını anlatmaya çalışıyordur. sizinle evlenerek, hayatını kurtarır mı, yoksa rezil mi eder, onu tartıyordur kendince. niyetinin ciddi olup olmadığı ise; sizin vereceğiniz cevap doğrultusunda (babanızın mesleğine, mesleğinin karizmasına, kişisel karizmasına, gücüne ve zenginliğine göre) değişir.

  bizim erkek milletinin saflığı ve romantikliğine hastayım. sözlükteki ergen potansiyeli ise dehşet verici düzeyde.
 • babanızın mesleğini değil, ailenizin mal varlığını merak ediyordur.

  bu soruya hala salak salak babasının mesleğini söyleyerek cevap veren oğlanlar var.

  mal mısınız arkadaşlar?

  babam hayattayken ben doğrudan babamın banka hesap cüzdanını ve tapularını çıkarıp masaya vuruyordum, feriiit zig beni feriiit, dölle beni feriiiit diye bağırarak üzerime tırmanıyor, ıslak kukişkolarını ağzıma yüzüme süre süre her tarafımı şehvet balına buluyordu kızlar. eve döndüğümde annemden sürekli azar işitiyordum, allah'ın cezası oğlan, yine babanın mal varlığını etraftaki kızlara gösterdin di mi, leş gibi amcık kokmuşsun, sigdirgid duşa gir hemen diye çok azar yemişliğim var.

  işi bilmiyorsunuz.