şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • tamamı: " ben senin baban yaşındayım, profesörüm, nasıl yanlış anlarsın. kasma kendini seni boşaltmam lazım" olan bir jinekoloğun hastasını muayenesi esnasında sarf ettiği iddia edilen cümledir. isim zikretmeden kaynak paylaşmak en doğrusu olacaktır:

link
  • haberin içeriği korkunç. tacize uğrayan kişinin kendi gizliliğini korumayı istemesi son derece normal ama zamanında cesur davranılsaydı sonraki kadınlar bu travmaya maruz kalmayacaktı belki de. taciz, tacize uğrayanın suçu değildir. unutmamak lazım.

bir de bu başlık gerçekten bu şekilde mi açılmalıydı diye düşünmedim değil.
  • hepsini teker teker hadım edeceksin böylelerinin...

ekleme:
    yetiş ya dexter dedirten bu zihniyeti savunan mesajlar, at favla daha sonra feminist düdükleriz diyerek veritabanı oluşturmak adına favoriye eklediğinden şüphe duyduğum... neyse.
    sonunda -ist olan hiçbir mutlak fikrin destekleyicisi değilim. olmayı düşünmüyorum. sebebi (bkz: ying yang)
    ancak... zamanında bir doktor tarafından tacize uğradım. orta birdeydim ve beni normalde kadın bir doktorun muayene etmesi gerekirken okuldaki sağlık taraması esnasında kadın doktorun molaya çıkmasını fırsat bilen bir tarafları kopasıca göğüslerimi sımsıkı elledi. doktordu, evet.

hiç tahammülüm yok. bilinçli olarak hatırladığım toplu taşıma araçlarındaki değdirme teşebbüslerini saymazsak ki hepsinin ya ayağına basıyorum her seferinde ya da ağızlarına sıçıyorum bir fiziksel taciz olayına maruz kalmadım. psikolojiklerden zibilyon kez bahsettim sözlükte. bahsi açıldıkça yine devam...
    ya irrite oluyorum. midem bulanıyor.
    şakasını yapanları gördükçe iğreniyorum.
    dilerim başlarına gelir böyle şeylerden rahatsız olmazlar belki.
    onları her ne rahatsız ediyorsa bin beterini bulmalarını diliyorum.
  • aşırı absurd bir ifadeye sahip gelişme ve bence adamın suçlu olup olmadığını kanıtlanana kadar peşin hükümlü olunmaması gereken bir olay.
  • elit işcan bu tür olayların hukuken taciz değil cinsel saldırı kapsamında olduğunu öğrendim demişti. cinsel saldırıdır bu.
  • açacağın başlığa da doktora da dediğim skandal.
  • haberin metnine ayse arman'ın yaptıgı bu röportajdan ulaşılabiliyor.
  • 20 yıl önce! zaten bu her şeyi açıklıyor. tanrı erkek jinekologlara sabır versin demekteyim ki yine bir kezban muayene etme vakası görüyoruz.
    baktılar ki prof. doktor'un bir kez adı çıktı "vurun kahpeye" psikolojisi ile saldırmaya, linç girişimine başladılar. 20 yıl neden sustunuz?
    neden bu tür bir olay hararetlenince konuşma ihtiyacı duydunuz?
    birileri size, senin de mi başına geldi? hemen bunu afişe edelim "we can do it" gücünü görsünler dedi mi? bu soruların cevabı verilmeden tıp'a ömrünü adamış birinin harcanmaması gerektiği kanaatindeyim ki bu adam fakültelerde ders veriyorsa, hastaya nasıl yaklaşılması, hastayla iletişimin nasıl olması gerektiğini öğretiyorsa, öğrencilerinin de dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • bir yerden de ayşe arman çıkmasın.
  • mahkemede de "qezo bunlar heqim bey ehüehü" diye savunma yapsın fav alır.