şükela:  tümü | bugün
  • bence de doğru bir önerme. hangimiz istemedik ki kayınpederimiz zengin ve kültürlü birisi olsun.
  • fakir doğmak suç değil fakat fakir kız almak eşekliktir
  • (bkz: sevdim seni tosunum)
    (bkz: kayınpederin damada aşık olması)

dikkatli olmak gerekir
  • kendisi bu seçimi yaptığı için karısının ailesine karşı yanaşma olup, kendi çevresine ise ezelden zenginmiş rollerini yapmaya çalışan bir soytarı tanımıştım ve bu öğüdü ondan duymuştum.
    türkiye'ninb sayılı ve zengin ailelerinden birinin kızıyla evli olan bu arkadaş, aldatmak için nerdeyse elektrik direklerine asılacak kadar zavallıydı ve zengin göstermek için de "bu benim zenginliğim, onun ailesinden gelen para anca onun makyajına yeter" söylemleriyle yaşayıp gidiyordu.
  • (bkz: iğrençsiniz ibneler)

sen kızı sevme, sırf babası varlıklı diye duyguları ile oyna ve bunu hissettirme. sonra seçmekten bahset.

içten pazarlıklısınız.
    varlıklı olan kız da aptal değil mi? anlamaz neden yaklaştığınızı.
    pazardan karpuz seçiyorsunuz sanki.

bu zihniyette olanlara yazıklar olsun.

tanım: ruhunu paraya satanlar komitesinin, kuruluş ismidir.

edit: tanım.
  • zengin koca arayan kaşarların, evlenip çocuk yapmasıyla ortaya çıkan yeni nesil.
  • böyle bi arkadasım vardı. kızı peşinden koşturdu. öyle bi raddeye getirdi ki kendi değil kız tarafı çocuğu istedi neredeyse. çok piçti çok. evlenmeden önce bir liranın hesabını yapan arkadasım evlendikten sonra alınan evin alınan arabanın ve ortak olunan işin hep kendi parasıyla olduğuna inandırmaya çalışırdı. kimi kimsesi de yoktu. dügününde kendi tarafından bi tek ninesi vardı. hep kız tarafıydı. bizim oğlanın şeyinde altın mı vardı orasını bilemem ama kız tarafı çocuğa tapıyor. ne şeytan tüyü var ise artık
  • hastalıklı düşüncedir.
    ne yapacaksın seçip ayrıca? paranın peşinde olduğun aşikarsa ,neden bu kadar dallı budaklı ifade ediyorsun bunu? babanla yaşayamadıklarını mı yaşayacaksın? ne gibi sadist planların var milletin babasıyla? diyelim ki erkeksin, seçtiğin kayınpederinde bir tek oğlu var. gay mi olacaksın bu yaştan sonra? kafamda deli sorular...
  • hiç evlenmesek olmuyor mu dedirtmiştir.

zaten zenginim, bi de siktiğimin karısını mı doyurcam. bakarım keyfime, giderim alayına.
  • babaya hakaret olarak düşündüğümden dolayı, hiç sevemediğim cümle. doğrudur, o ayrı, ama kaba.