şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: üç maymun)
  • bence evlat olarak çok da müdahil olunmaması gereken durum..
    asıl soru annenin böyle bir şeyi net olarak bildikten sonra ne yapmak istediği ; çok yıllık bir evlilik ve boşanma uzaksa ilişkiyi yaralamaktan başka bir işe yaramaz..
    belki babaya annenin şüphelerinden üstü kapalı olarak, ima yollu bir nebze bahsedilebilir o kadar..
  • en güzel yöntem babayla konuşup bunu çözmesi için bir şekilde bir farkındalık kazandırmak. annenin bunu bilmemesi bunun yanlış olmasını değiştirmiyor ama baba bunu acilen çözmeli.
  • hiç aldatmaması büyük sıkıntı. sonuçta erkeğiz abi bizde öyle vefa sadakat falan pek olmaz. sonrasında çok pişmaz oluruz ama oda yediğimiz bok anlaşılırsa.

edit: sözlük bayanlarının bedduası tutuyomuş arkadaşlar aman uğraşmayın bu entry yüzünden çok beddua ettiler dün gece kolumu kırdım.
  • bırak adamcağız ağız tadıyla bir şeyler yapsın. ağaç annenin, dibinde kim gölgeleniyorsa gölgelensin. karışma adama!
  • annenin babayı aldattığını bilmek'ten daha kabul edilebilir bir durumdur zannımca.

yaşadığımız çağdan, toplumdan, yüzyıllardır kadına yüklenen rolden, belki kadının yaradılış(varoluş) durumundan, ya da belki en derinlerde olan bazı içgüdülerden kaynaklı olabilir bu bu tezim.

cinsel dürtüler ve hazlar, varolmanın ödülü mü, cezası mı, çözemedim sözlük...
  • annenizin babanızı aldattığını öğrendiğinizde ne yapacaksanız aynısını yapmanızı gerektiren durum.
  • anne soruyorsa öğrenmek istediği içindir. ondan sonra ne yapacağına da karar vermek onun hakkıdır.
    bu konuda annesine bilgi vermeyip, üzülmesin diye düşünen insan annesinin aciz bir insan olduğunu varsayıyor bence. görmezden gelmek istese sormazdı kadın zaten acaba öğrenebilir miyiz diye.
    koskoca kadın, öğrenmek istiyorsa bir bildiği vardır.
    belki öğrendikten sonra kocasıyla yüzleşir, konuşurlar, adam karısının değerini anlar, onu üzdüğünü anlar, ve ilişkileri daha güçlenmiş olarak çıkarlar işin içinden.
    belki ayrılırlar ve kadın başka bir adamla tanışır, onda hayatının aşkını bulur. eski kocası da istediği çapkınlığı yapar, belki ikisi de daha mutlu olur.
    her türlü onların kararı diye düşünüyorum ben.
  • 35 yaşından sonra çok fazla takılmayacak bir durum.

fakat söz konusu baba iş başında kalpten giderse sıkıntılar olabilir.