şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çıldırtır...
  hele bir de araba eski model bir arabaysa insanın kafasını torpidoya vurası gelir....her baba yava$ kullanmayabilir, ancak hızlı da kullansa, mutlaka sinir harbi $eklinde geçer yolculuk..nedeni bilinmez... her seferinde bir daha babayla aynı arabaya binilmeyeceğine dair yemin edilir...ama tutulmaz...
 • her insanoğlu küfürü hakeder mantığına bürünen direksiyon hakimi baba, uyunamadığı takdirde bi şekilde etkisiz hale getirilmek amacıyla konu üstüne konu açılır. ha tabi bu da bi nevi dikkatsizliği katmerleyip ölümü göze almak demektir ama olsundur. arada adrenalin de kalbe iyi gelmektedir. ehliyet elde edildiği gün baba o koltuktan men edilmelidir.
 • küfürlüdür efendim.evet, her$eye küfür edilir yolculuk boyunca...yoldaki ta$a, trafik lambasına, vites koluna, fren balatasına, yoldaki ezilmi$ hayvana...
  her$eyin sorumlusu başkasıdır.
 • gayet sakin mutlu huzurlu bir yolucluktur.hiç küfür edilmez , araba muhabbeti yapılır , bakım zamanı da geldi denilir , cam otomatiğini yaptırıp yaptırmadığı sorulur , yeni çıkan bemve ler de şahane di mi olayına girilir , varılacak yere rahat rahat , debriyajla bilek ağrıtmadan , yola konsantre olnmaya gerek duymadan varılır.rahattır evet.
 • hayal kırıklığıdır..babanın her zaman arabasını daha yeni bir model ile deği$tireceğini söylemesiyle ba$lar, sizin teklif ettiğiniz modelleri sevmemesinden dolayı olu$an tartı$mayla sona erer.bu hep böyledir...
 • "la la la laaaaa girdik amanın"
  "aha bu sefer kesin taktı"
  "hah kaldı vites topuzu elinde"
  "lan bu araba 9000 devire çıkmaz alcaz motoru elimize"
  "hastir nası gircek ki oraya"

  dedirtir hep, ama içinden. ki benzer şeyleri hatta daha aşırılarını siz yapsanız da baba yapınca güvensiz olur "la la la laaaaa" olur.
 • güvenlidir, huzurludur...
  babanın kullandığı araba da uzun yolculuklarda gönül rahatlığıyla uyunabilir tek arabadır
 • [kafa camdan çıkartılır]
  -ulan $erefsiz madem park edeceksin sinyal versene trafiği niye tıkıyorsun?
  -nediyonlan!
  -pezevenk diyorum!
  ....
  bazen gülmekten koltukları tırmalatır...
 • arabada annenin de bulunuşu dengeleyici unsurdur bu süreç içerisinde. anne babayı bir yandan yavaş kullanması için ikna etmeye çalışırken, bir yandan da küfür etmesini engellemeye çalışır.
 • ömrü hayatimda gördügüm en iyi soför kisidir baba (evet, ayiptir söylemesi benden bile iyi idi); birileriyle konvoy halinde gidiliyorsa türlü oyunlar yapar, takip edeni bir miktar terletir. ayni zamanda didaktiktir: "bak simdi dörtten ikiye attim, bak böyle vites kücülteceksin, zirt pirt frene basilmaz öyle, önünden ve arkandan gideni hep koruyacaksin". velhasil kelam, bir de babanin yaninda araba kullanmak vardir ki bizde evlere senlikti o fasil: "kizim sen hicbir zaman araba kullanmayi ögrenemeyeceksin, ne bu heyecan, cok sert kullaniyorsun, vs." oysa, bilmez(di) ki hep ona denk gelirdi terslikler; yahut bilirdi de caktirmazdi.