şükela:  tümü | bugün soru sor
  • babanin kimin oldugunu anlamadigim eylem... simdi senin mi benim mi onun mu?
  • kişinin kalp atışlarını hızlandıran ayakların titremesine sebebiyet veren bir eylem.eğer ki babanın iziniyle arabanin anahtarı alınıyor ise gayet relax bir şekilde dıptıs dıptıs ortalıklarda gezilebilir..
  • baba: ben araba kullanmayi babamin arabasini gizlice kullanarak ögrendim çocugum
    çocuk: bende babacigim..
    baba: hönkkkkk!!!
  • babaların her ne kadar kızmış olsa da içinden gizli gizli gurur duyduğu eylemdir. "heyt be artık oğlum/kızım büyümüş de arabayı kaçırmaya başlamış" derler için için. oğlu olan babaların bu şekilde düşündüğünden eminim ama ikincisinden o kadar emin değilim.
  • anne ve baba uyuduktan sonra arabanin anahtarı alınır. bir güzel gezer tozar ve en sonunda arabayı park etmek için geri geldiğinde evin önünde park yeri kalmadığını görerek başka bir yere park edersin. sabah babanın araba çalınmış diye haykırmasıyla uyanırsın.
  • sonu hüsranla biten maceradır. genellikle orta okul dönemine denk gelir.
    pazar sabahı baba uyurken anahtarlar aşırılır, tek amaç sevgilinin evinin önünde 2 tur atıp arabayı alınan yere bırakmaktır. yalnız götüne koduğum belediyesinin o gün o sokakta yol çalışması yapacağı tutmuştur, lan gecerim ben o aradan diye girersin yola yol gitittkçe daralır değil sen 30 yıllık şöför olsa çıkamaz o aradan. neyse geri vitese takıp boynu 180 dereceye yakın bir açıyla çevrildiği yıllarca özendiğin o hareketi yaparsın, ve kısa süre içinde araba belediyenin açtığı çukurdadır. güzel başlayan pazar sabahının akşam babadan yenecek olan dayakla sonlanması kaçınılmazdır artık. belediye işçilerinin yardımıyla araba çukurdan çıkarılır ama hala geri dönüp geldiğiniz istikamete girememissindir neyse gerisini ben hallederim abi deyip direksiyona geçersin, az ilerde bir boşluk görüp arabanın burnunu oraya versem dönerim hesablarıyla o araya girip arabanın burnunu da vurursun, hah artık arabadaki iz daha barizdir yarrağı yedin olum yarrağı yedin...
    eve gelip çarptığı tarafı duvara gelcek şekilde parkedersin bu en fazla senin yiyecek olduğun dayağı 1 gün erteler neyse o an için mantıklı gelir. aranahtarlrı attığın gibi çıkarsın evden ne yemeğe ne içmeye uğramazsın. inşallah uyumuştur diyerek 11 gibi eve girişi yapmıssındır, salon karanlıktır aha yatmış diye hafif bir sevinç duyarken olum buraya buraya gel diye karanlıktan sesler gelmektedir. ohaa lan babamda abartmış dersin ışıklar falan kapalı altına sıçtın sıcacan;
    - olum niye kaçırıyon arabayı
    + (cevap versene götün yiyosa)....
    - sölesene olum,
    + hımmm kımmmm şımmmm eee şeeyyy...
    - hadi git yat, kırdırma kemiklerini bana.
    + tısssssss...
  • yaş birazcık kemale erdikten sonra komik kaçan hadise. aslında baba modeline bağlı olarak da yaş maş dinlemeyebiliyor. arabasıyla yatıp kalkan, onu herkesten daha çok sevip bebekler gibi kollayan bir model varsa, eşşek kadar adam olup hala daha arabayı kaçırmaya ihtiyaç duyabiliyorsunuz. lakin, km sayacı denilen pis ispiyoncu alet yüzünden arabayı aldığınız yere milimetrik bile bıraksanız hiç şansınız yok. çünkü her inişte ve binişte onun sayımı yapılıyor. gidilen 20-25 km ise genelde "50 km yol yapılmış bu arabayla" şeklinde vergili olarak size rücu ediliyor. babaların, sayıları yuvarlarken işlerine geldiğinde bu kadar cömert olabilmelerine, işlerine gelmeyince ise bu kadar negatif yönlü yuvarlama yapmalarına da ayrı bir hayranımdır doğrusu.
  • babanızın hiç arabası olmamışsa -olamamışsa- komşu çocuklara, arkadaşlarınıza imrenmenizle sonuçlanacak olay..
    kendi arabanızın hikayesi yerine onların kaçırdığı baba arabalarının hikayeleriyle heyecanlanır babanızın da bir arabası olacağı günleri hayal edersiniz..
  • kendisi araba sahibi olmadığı için yapamadığım eylem. ortada kaçırılacak bir araba bile yok, çok dertliyim be sözlük...