• yazarların babalarının bu hayatta en iyi olduğu konu.

öncelikle babası vefat etmiş yazarlardan ve okuyuculardan özür dilerim, acılarını bir kez daha hatırlattıysam...

benim babamın en iyi olduğu birkaç konu var. bunlardan en ön plana çıkanı sanırım aşırı sabırlı olması. kardeşi ve babası tarafından yıllarca hor görüldü onca malı mülkü babama yedirmemek için bizi kendi öz memleketimizde durdurmadılar babam da istanbul’a geldi sizinle uğraşamam deyip.

55-60 yaşına geldi hala o sabrından bir gram eksilmedi. her zaman namusuyla çalışmış ve namusuyla ekmek kazanmış, kazandığı ve elde ettiği tüm malları da kuruşuna kadar alın teriyle kazanmıştır. evet babamın en iyi olduğu en önemli konu, sabırdır.
  • toxic olmak
    ekleme: agir olmamis mi? babandir ne de olsa gibi mesajlar geldi.onlari bilgilendirmek amaci ile su linke gozatmanizi tavsiye ederim
    dtp bozuklugu
  • elindeki işi tam anlamıyla dört dörtlük yapmadan bırakmamak
  • aile içinde elindeki gücü tutmak( kaybetmemek, boynuzun kulağı geçmememesi) için herşeyi yapabilmesi.
  • telefonda en kısa konuşma rekoru
    her konuşmada ayrı bır rekor kırıyor
  • küçük elektrikli ev aletlerini tamir edememek. çok yetenekli o konuda
  • dürüst olmak.

bankada müdürdü. bankanın sinema günleri olurdu, daha önce izlediğimiz bir film ise bilet getirmezdi. bir daha izlemek istiyorsanız para vereyim kendiniz gidin devleti sömürmeye gerek yok derdi.

bankanın ajandaları olurdu. ev için bir tane getirirdi. biz bütün kardeşler isterdik. yine aynı hikaye. para vereyim kendiniz alın.

pasomu kaybetmiştim, yenisi çıkana kadar kardeşiminkini kullanıyordum. duyunca kafayı yedi. kaybettiysen vereceksin paranı, tam bilet alacaksın dedi. devleti sömürmeye gerek yok.

sonra ne mi oldu? tabii ki de devleti kurtardı. ah canım babam benim ya.

edit: `@bazenuyur`'un ricası üzerine: (bkz: #110005689) sahiplendirelim şu yavrucakları.
  • (bkz: kravat bağlamak)

ben onun kadar basit ve şık şekilde kravat bağladığını görmedim. hiçbir zaman onun gibi kravat bağlayamayacağım.

ekleme: bir de kesinlikle yüzmek. bir yüzmeye gider sahilden göremeyeceğimiz seviyeye kadar yüzerdi. deniz üstünde yatabilirdi. zamanında cankurtaranlık yaparken insanlar onun yüzüşünü izlermiş. harbiden iyi yüzer. onun kadar iyi yapamayacağım bir şey de bu.
  • bir topluluk ya da meclis içinde beni gömmek. bayılıyor efenim, durduramıyoruz... o yüzdendir ki bir mecliste onunla birlikteysem iki elim önümde bağlı başım eğik ağzım fermuarlı fedai gibi bekliyorum. ağzımı açarsam yıldırım hızıyla bana laf sokar, millet yarılır, ben rezil olurum.
  • böyle bir şey bulunamadı.
1947 entry daha
hesabın var mı? giriş yap