şükela:  tümü | bugün
  • babamla az önce yapmış olduğumuz uzun süreli konuşmanın konusudur.

sevgilisiyle tanışmıştım daha önceden iyi bir kadına benziyor. annemden ayrılmalarının üstünden de üç sene geçti. ikisinin de hayatları daha iyi ve daha huzurlular.

bir erkeğin kadına olan ihtiyacı daha fazladır diye düşünüyorum. kadın bir şekilde kendi başına yetebilirken babamın 63 yaşından sonra hem bana hem de kendine bakmaya çalışması oldukça zor. ev işlerine yetmeye çalışması içten içe beni üzüyor. o yüzden evlenmesini destekliyordum aslında ona söylemesem de.

az önce evlenmeyi düşündüklerini iletti babam. ama son kararın benim fikirlerime göre verileceğini de söyledi. ben de saygıyla karşıladım ve birbirinize destek olmanız gerektiğini, bir arkadaşa ihtiyaç duymanızı anladığımı söyledim. zaten baya planlar yapılmış evlilik sonrası için bunları anlattı bana babam. hayırlısı olsun diyorum.
  • evlenmesi zaten istediğim birşeydi. annemle ayrılalı 9 sene oldu. haliyle yalnızda bir ömür geçmez. fakat işin garibi mutlu değil. evlenmek istemiyor aslında evlenmek için evleniyor. abimle beni nikahta istemiyor. hatta bizim bu işin içinde olmamızı hiç istemiyor. bu da benim tahafıma gitti. hayırlısı olsun. nasıl mutluysa öyle yapsın.
  • cumhurbaşkanlığı seçimi için babamı arayıp, kızdıracaktım. cehape zihniyetiyle dalga geçecektim. zaten aramız hiçbir zaman iyi olmadı. 3 cümleden sonra hep kavga ettik. ama babam dışarıda yanımızda başkaları varken hep iyi bir babaydı. hatta babişko falandı, onyüzmilyon baloncuk, kızının kahramanı olan, krep yapan babalardandı.
    peki ya kendi içimizde...
    işte o yüzden yanında biri var mı yok mu her zaman anlarım. yanında kim var baba diye sordum?
    yarın kız istemeye gidiyorum dedi.
    ben selahattin demirtaş diyecektim, ekmek yemeyelim, çift lavaş içine dürüm saralım diyecektim. beni sevdiğini hissedip, sonra kavga edip aramızdaki duvara çarparak kapatacaktım telefonu. duvar başıma yıkıldı.
    sonra herkesi arayıp babamı tebrik ettiğimi, olması gerekenin bu olduğunu söyledim.
    tabi içimdeki fırtınayı karşımda duran 5 yaşımdaki halime sormuyorum.
    büyüdüm.
  • bugün babamın yaptığı eylem. annem rahmetli olalı iki sene oldu amcamın hanımı ve halam el ele verip annemin daha elli ikisi çıkar çıkmaz piyasada eş aramaya başladılar "vahit abi şurada bir dul var vahit abi şurada bir kadın var " deyip deyip aklını celdiler bugünde kendinden 18 yaş küçük biriyle evlendi bizim peder. hayirlisi deyip geçtik bizde
  • doğa kanunları gereği çoğu kişinin tevellütünün yetmeyeceği bir eylemdir.
  • tanriya donup "hello again!" demek istediğim durum. hemi de ingiliz aksaniyla. ingiliz usagiyim cunku evet. 20. yy da komsudan duydugum bir olayken 21. yy da amcamın nisan fotoğrafina feysbuktan layk atmasiyla ortaya cikan durum. yalniz o pastaya karinin cocugu ve baska karidan olan cocugun fotoğrafini koymalari hos olmus. benim kafamı kesip yemelerini istemezdim dogrusu.
  • babasına kız istemeye giden bir eşim var. soruları alayım.
  • yakında başıma gelmesi muhtemel olay. annemi 5 sene evvel kanserden kaybettik.
    üvey halam yememiş içmemiş babama hatun bulmuş bulduğu hatun hala evli. bu arada 4 çocuğu var kadının. iki çocuğu babamın büyük torunundan küçük ki büyük torun 13 yaşında. babam 70 kadın 46 yaşında.

en son babamın evlenmesine karşı olduğum için kadın bana '' babayın malını vereyim de sus'' diye cümle kurdu. kimin malını kime veriyorsa.

bende babamla ilişkimi her manada bitirdim. benim için öldü. bu saatten sonra ister evlensin ister ne bok yerse yesin. 40 günlük karı için 40 senelik kızını sildi.

neymiş efendim `dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun`.

sanırım antidepresan kullanmaya geri döneceğim.

"mutlu aileler birbirlerine benzerler. her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluğu vardır." tolstoy