şükela:  tümü | bugün
  • şampuanımı bitirmesi. arkadaş sanki çok saçı varmış gibi benim kuaförden tonla para bayılıp aldığım şampuanları buluyo kafasına, bi bakıyorum iki hafta dayanmıyor benim şampuanlar, bi müddet sonra marketten almaya başladım ben de şampuanları; kendime iyisinden alıyorum, pantene, elidor falan, bir şişe de ucuz şampuanlardan. "baba bak sana şampuan aldım" diye kakalayacağım ucuzunu sözde, bir müddet gözlemledim bizimkini; saçlar ışıl ışıl, duştan çıkınca mis kokuyor. haliyle duşta bitmiş şampuanla ben karşılaşıyorum, ucuz şampuana talimim. lan saklayım dedim bu sefer de duş jellerine abandı bizimki, çilek kokan kafayla dolandı 3–4 gün. baktım olmayacak, bitmiş pantene kutusuna bastım hacı şakir i, o bittikçe doldurdum duruyu, kafam rahat. bozdular bu şampuanları diyor şimdi de.
    (bkz: reklam kokan entryler)
  • tv izlerken dizinin en heyecanlı kısmında zaping yapması yada durmadan zaping yapması intihar sebebi olan gıcık hareketlerdendir.
  • yoğun geyik sırasında bazen kendini kaybedip, isminin de verdiği gazla "benim adım kerim, fena..." demesi. yapma baba bunu, yapma. sadece... yapma
  • hoşuna giden kelimeleri yerli yersiz kullanması. açmak birkaç örnek vermek gerekirse misal:

girdiğim ilk yetenek sınavından mağlup çıkınca evde bir kamyon fırça kayıp kurstaki hocamın yanına gitti. işin aslını astarını öğrenecek bir de öğretmenimi haşlayacak aklınca. tabi hoca da yılların hocası, bizim peder gibi kim bilir kaç veliyle yüz göz olmuştur. vermiş gazı yollamış. sanırım hocamın son sözü " mücadele edeceğiz " olmuş ki benim sınav sonuçlarımı soranların sorularını gayet başı dik bir şekilde " mücadele edeceğiz " diye cevaplandırıyordu.

bir başka gıcık hareketi ise seçim zamanları evi miting alanına çevirmesidir. gidip konuşanları dinleyip evde çoğul çoğul ulusa seslenir gibi konuşması.
  • dolapta cips, fındık, fıstık çikolata ne varsa bitiriyor, film izlerken çekirdeğe talimim.

(bkz: hevesi kursağında kalmak)
  • evladinin para kazanmaya baslayip da aldigi sampuanlari kendisinden sakindigini farketmemesi.

sahiden gicik oluyorum. farkedip de tuh senin adamligina demedigi icin.

babasi ogluna bag bagislamis oglu sampuani cok gormus ne de olsa.
  • çiğdemi cennet mahallesindeki pembe misali halıya tükürerek yemesi. "kendimi durduramıyorum çok hızlı yiyorum" diyor hiç istifini bozmadan kabuk tükürmeye devam ederek.
  • çok içki içmesi. haddinden fazla.
  • ölmesi, aniden bok gibi bırakıp gitmesi.