• beni benden alan durumdur. 56 yaşında babam, doğru düzgün göremediği telefon ile bana mesaj atıyor. yolun ortasında hönkürerek gülüyorum. canım benim, kendini genç sanıyor, ok, bye falan yazıyor. kısaltma yapıyor, nereden öğreniyorsa kerata ya.

(bkz: banka hesabina bak öpt.)
    (bkz: arıcam seni)
    (bkz: ok toplantdym)
  • yıllar önce şöyle bir mesaj almıştım babamdan. aramızdaki iletişimin özeti budur.

''duyduğuma göre yine kalmışsın.. olsun, babana çekmişsin. eve gelmemen için bir sebep yok. korkma dik dur. sen başarırsın.
    gerçekten bir an bunları diyecem sandın dimi eşşeğin oğlusu? yeter ağzına sıçtığım yeter. kaç defa kalcan lan? senle okula başlayanlar evlendiler lan ilkokul önlüğünü siktiğim sakin eve geliyim deme göt.''
  • şaka gibidir. misal, biraz önce geldi kurban olduğumun bu mesajı;

" kızım ben baban. arayamıyorum şarjım bitmek üzere, sen beni ara."

canım yaaa, kıyamam..
  • mesaj atmasını yeni yeni öğrenen babam geçenlerde bana bir mms attı. benim fotoğrafım, bilgisayarının ekranını çekmiş. fotoğrafımı duvarkağıdı yapmış. duygusal adam. o sırada da dersteydim. 'nerden buldun bunu?' diye cevap attım. bana gelen cevap:

- feysten :)
  • cidden tuhaf bir olaydır. gündelik hayatta farklı şehirlerdeyken telefon konuşması sadece para lazım mı, fizik tedaviye gittin mi olan bir babaysa söz konusu, facebookta gördüğü bir fıkrayı size sms olarak yolluyor olması dumurlardan dumur beğenmeye sebebiyet verebilir.
  • 66 yaşındaki babam bir cumartesi sabahı saat 9'da "kızım ankara'lı namık'tan vekillere kaymak lazım isimli türküyü dinle hahaha" diye mesaj attı.
    velhasıl dumura uğratan olaydır.

edit: namık değil turgut'muş. onu bilem bilmiyor yirim.
  • hemen akabinde mesaj geldi mi diye aramasıyla sonuçlanır.
  • whatsapp kullanan bi tanesine sahip oldugumdan, bana son derece olagan gelmektedir.

gordugu ilginc haberlerin ve hatta twitlerin screenshot'ini alip whatsapp uzerinden atiyor bazen. yas 57 bu arada.
  • benim için genellikle kısa ve özdür. bazen gece 12'ye doğru "oğlum yattın mı?" diye mesaj atar. yatmış olsam bile kalkar ararım hemen. para yatırdığı zaman anında mesaj atar, sevince boğar insanı. bazen de annenizin yaptığı güzel yemekleri, eve gelen eş dostun, memleketteki arkadaşlarınız resimlerini çeker mms olarak yollar.
  • çok enteresandır, çok nadirdir. yazım hataları falan yapar gözü görmez çünkü harfleri. candır can.
hesabın var mı? giriş yap