şükela:  tümü | bugün
 • en son lisedeyken nefret ettiğim fakat daha sonra üniversiteden mezun olup kısa sürede olsa baba ocağına dönülmesiyle tekrar alevlenen nefret sebebi tutku. yani pazar günü trt 1 başta olmak üzere birçok kanalda western film verilmesiyle birlikte baba pek yabancı film sallamayan kabuğundan çıkar ve o esnada gazete okusa bile zap yapılırken arada duyduğu bir burt lancaster bir kirk douglas sesinden tahrik olarak aç lan kovboy filmi sesi duydum ve olaylar gelişir. ben de 7. sanata düşkün bir insan parçasıyımdır lakin bu kovboy filmlerini bir türlü sevememişimdir. kim bilir belki de bu sevememezliğin sebebi babanın her kovboy filmi izlerken bak oğlum bu kirk douglas michael douglas varya onun babası işte acaip şahane filmleri var tabi o zamanlar bir kanal var filmi olunca bütün köy... diyerekten cümleler kurması olabilir fakat konu baba olunca ya baba iki dakka sus da bi sevmeye çalışayım şu naneyi de diyemiyorsun öyle bok gibi bir modda filme devam ediyorsun. bu arada kalma ve konsantrasyon bozukluğu esnasında film yerine babayı izlemek çok daha eğlenceli ve güzeldir zannımca. çünkü ne kadar bu tutkuya bok atsam da filmi izlerken babanın suratında oluşan çocuksu ifade ve coşkunluk da hiçbir şeye değişilmez. böyle her tanıdık karakter gördüğünde hafif silkinip bak bu clint eastwood un gençliği gibisinden cümleler sarfetmesinin de elinde olmayan istemsizce bünyeden çıkan bir davranış olduğunu anlıyorsunuz. aha yine başladı izlemeye. adam gazeteyi attı bir çırpıda. allahtan birader büyüdü de birazda onun kafa zigilsin burt lancaster mış kirk douglas mış*

  edit: (bkz: #66186325)
 • baba dogma buyume kentli degilse, kucuklugundedir gencligindedir koyde at ustunde dag tepesinde gezmisligi varsa daha da alevlenen tutku. dag bayir kirlar, bi hafta sonu ekranda yuzunu gorur olmus adam belki doganin, vahsi hayatta kalma cabasinin. western hic sevmesemde esasen eastern bi tutku olabileceginden dolayi sevimli buldugum bi tutkudur yani.
 • babaya(aslında kendinize) kıyak yapılarak internetten bir sürü spaghetti western filmi indirmekle sonuçlanabilecek tutku. böylece baba günün 24 saati western izleyebilir. siz de clint eastwood gibi aktörlerin karizmasına şahit olursunuz karizma neymiş gözlerinizle görürsünüz. hatta klişelerin hepsinin ağzına sıçan bu film türüne bayılabilirsiniz bile. çünkü bu filmlerden biri kotu adamin iyi adami oldurmeden once konusmasi klişesine öyle bir ayar vermiştir ki bu tarz filmleri izleyen herkesin ağzına sakız olmuştur.

  (bkz: if you have to shoot shoot don't talk)
 • trt1den nefret etmemize neden olan bir tutku. birbirinin ardı arkasına izlenen, eylemsizliği artıran ve koca pazar öğleninin heba olmasını beraberinde getiren bu filmlerin sorumlusu kimdir? bu kişinin telefonları dinlenip ergenekon vesilesiyle içeri alınmasını beklemekteyim..
 • 80 lerden tek kanallı televizyon, tek televizyonlu ev döneminden kalma bir alışkanlıktır. üzerine bir voltran bir de nba maçı seyretmeli, tele kutu ve evet hayır* ile sonlandırmalıdır.
 • trt den pazar günleri nefret etme nedeni...
 • geç kalkılan bir pazar günü at kişnemesi ve silah sesleri arasında kahvaltı yapmanızla vuku bulur.
 • ek$i sözlük yazarlarının ortak derdidir.
 • aslında babanın paza günü tv izleme tutkusudur bu. western film ile bitmez bu hakimiyet. aksine western film ile başlar, bir kelime bir işlem ile devam eder, akabinde pazar 9x gelir, ondan sonra güzel bir maç patlatılır ve final olarak da bizimkiler gelir masaya.