şükela:  tümü | bugün
4634 entry daha
  • sık sık ettiğimiz büyük kavgalardan birisiydi yine.sakinleştikten sonra gözlerimin içine bakıp yorgun bir halde '' bir gün baba olduğunda bu kavgalarımızı hatırla olur mu ? o zaman beni daha iyi anlayacaksın '' demişti. dünyanın belkide en klişe sözlerinden birisidir. ama o kadar doğruydu ki benim için , şimdi babam yanımda değil ve ben bir babayım.belki oradan onu anladığımı, ne demek istediğini daha iyi algıladığımı umarım görüyordur. yattığın yer incitmesin baba, merak etme nasılsa bir gün buluşacağız. kaldığımız yerden devam ederiz...
  • bu hayatta evlattan yana şanssızım der dururdu.
    böyle bir babam olacağına hiç olmasaydı hiç seni tanımasaydım daha iyiydi :)
  • annenle kardeşlerin sana emanet.
  • "ehliyet alsan da arabayı sana vermem."
    işin komik tarafı, adam için arabanın benden daha kıymetli olduğunu bildiğim için böyle bir talebim olmamıştı.
  • uzun aradan sonra diploma alalım diye üniversiteye girilmiştir. ilk sene sonu başarı bursu hedeflenmektedir. zaten yapılan mesleğin okulu okununca da özgüven yerindedir. öyle böyle ilk sene biter bölüm birinciliği bikaç puanla kaçırılır. ama bölüm ikinciliği gururuyla babaya gidilir.
    ghaash: bölüm ikincisi oldum baba ufak bi puanla kaçtı birincilik.
    baba: ...
    g: ...
    b: ...
    g: ok by kib...
  • lise iki de matematiğim (bide matematik yani)zayıf gelince ki ilk ve tek zayifimdi "benim de annenin de senin iş sahibi olup kazanacagin paraya ihtiyacımız yok çok şükür,hayat senin hayatın,ister çalış ister çalışma " demesini hayatım boyunca unutmam.öğrencilerime ve velilere de anlatırım.
  • -sakin olun oğlum.sadece ilaçların etkisi herhalde.saat geç oldu sen al kardeşini de yatın,yarın okul var.
    ben yarın siz okuldan gelmeden eve dönmüş olurum...
    belkide son sözleri idi babamın.yatıp uyuduk kardeşimle.hem okul vardı sabah hemde babam yarın daha sağlam dönecekti hastaneden...

ertesi gün cumaydı ve servisten inip çantayı eve bıraktık. annemden babamı sorduk önce...
    -sabah gördüm iyiydi dedi annem...
    sonra koşar adım arkadaşlarla top oynamaya gittik kardeşimle. maçın heyecanına kaptırmıştık ki kendimizi. birden bir sela sesi ile irkildim.okudukça okuyordu müezzin,uzattıkça uzatıyordu... babamın selasıymış meğer!!!!
    (bkz: insanın babası ölür mü hiç)
    (bkz: sizin hiç babanız öldü mü)
  • ilk aklıma gelen.
    "olum annem ile aranız bozulur kavga ederiz ayrılırız belki. sen hep annenin yanında ol, onu koru, kolla. bana karşı bile olsa hep ondan yana ol.

çünkü o senin annen ama ben belki senin babanım" diye geyiğe bağladığı ve aslında içinde çok temel bir evrim gerçeği olan söz.