şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ölüm) bi dur allahesen peder, al tut direksiyonu sen sür dedirten, zulüm. niye yol verdin geçsene, yavaş yavaş yavaş, bas bas bas,, hııaaammıınaa öldürecen mi bizi ne yapıyon, demesiyle kafayı yedirten olay... halbuki (bkz: everything is under my control) . ehliyetine el koymasalardı o koltuğa sekseler oturmazdım da mecburiyet işte.
  • söz konusu benim babamsa oldukça keyifli eylem. ne kendini kasar ne de beni.
  • iki tarafı da strese sokan bir durumdur. en son buna teşebbüs ettiğimizde kavga ederek inmiştik arabadan.
  • yapmayı hala öğrenemediğim eylemdir.

otomobil merakı zaten bana babamdan geçti. sırf bu merak üzerine makina mühendisi oldum, otomotivde 4 sene tasarım mühendisi olarak çalıştım. yetmedi master yaptım automotive hvac üzerine, makina yüksek mühendisi oldum. türkiye dar geldi yurtdışında ikinci mastera başladım, hatta yeni bir iş teklifi aldım sektör tabii ki yine otomotiv. nisanda başlarım muhtemelen.

ben 5 yaşındayken oyuncak arabalarımla oynardım, neredeyse 30 oldum hala değişen bir şey yok aslında çalışırken bile oynuyormuş gibi hissediyorum. araba kullanırken, hele hele uzun yolsa terapi gibi geliyor bana. yola odaklandığım için dertlerimden bir süreliğine kurtuluyormuş gibi hissediyorum.

ama yok ben hala babam yanımdayken araba kullanamıyorum. olmuyor arkadaş geriliyorum saçma sapan hatalar yapıyorum. düz yolda arabayı istop ettiriyorum bırak yokuşta kaydırmayı. artık hep kolaya kaçıp anahtarı ona bırakıyorum zaten, al sen sür diyerek. o da dünden razı, hayatta en sevdiği şeylerden biri araba kullanmak zaten. velhasıl, bunu öğrenmek için sanırım daha çok zamana ihtiyacım var.
  • - kızım yavaş!
    - özge araba çıkıyor bassana kornaya!
    - sinyal ver. özge sinyaaaal.
    - durdur arabayı. ver anahtarı. in.
  • babamı hiç görmediğim için başıma gelmeyen deneyimdir. ahahaha...

erkek olduğu için evde sutyen takmayanlara selam ederim.

edit: babasız kız bulduk çökelim kafasında çakal arkadaşlar.erkeğim,edep yahu.
  • babam varken ben pek araba kullanmayı tercih etmem. ancak geçenlerde çok hasta ve hastaneye götürülmesi gerekiyor. bindim arabaya kullanıyorum. (4 yıldır ehliyetim var).

tam ayağım frene gidecek arkadan bir ses "frene bas yavaşça yavrum". tam sinyal verip döneceğim " sinyal ver, dön". tam yavaşlayacağım canım babam yine hasta haliyle " yavaşla şimdi ". beni sinyal vermeden sollayanlara " selektör yak şuna". yahu adam. sen canınla uğraşsana be.
    ama 20 yıldır şoför olan pamuk annem öyle midir? uzun zamandır muavinliğimi yapar. bir kere bile ağzını açmamıştır.
  • çok zor bir durumdur. hatta kaza sebebidir.

yanınızda sürekli laf sokan biri vardır.

-oğlum şeridinden gitsene. yoksa çizgileri hep arabanın altına gelecek şekilde mi yapmışlar?

-oğlum bas biraz gaza. bisiklet geçecek az sonra bizi.

-oğlum ne yapıyorsun ya? ne gereği var kamyona teker olmanın.

-oğlum....

bu böyle gider.
  • hep alkollü olduğu için yanımda uyur genelde.