şükela:  tümü | bugün
  • erdal inönüdür. ayrıca kendisi milli piyango büyük ikramiyesini kazanan tek cumhurbaşkanı ismet inönü'nün de oğludur. şansa bakın ki babası cumhurbaşkanı, kendisi başbakan olabilmiş ayrıca da büyük ikramiye bu aileye vurmuş. muhteşem bir hayat.

not: 1993 yılında turgut özal vefat edip başbakan süleyman demirel cumhurbaşkanı olunca başbakan yardımcısı erdal inönü 1,5 ay vekaleten başbakanlık yapmıştır.
    kapak niteliğinde kaynak

edit: şimdi o ekran görüntüsünü alıp bilgisayarına ekran koruyucusu yap ki, her bilmişlik yaptığında aklına gelsin.
  • bir türkiye gerçeğidir.
    (bkz: cici babası cumhurbaşkanı olan bakan)
  • erdal inönü değildir. kendisi hiçbir zaman başbakan olmamıştır. üstüne üstlük erdal inönü siyasete 1983 yılında, babası vefat ettikten on yıl sonra girmiştir. ayrıca kendisi siyasete girmeden önce ülke'nin en büyük üniversitesinin rektörlüğünü yapmış, alanında dünyanın sayılı başarılarını kazanan bir bilim adamı olmuştur.

damadını bakan, şoförünü mv yapanlara dert olmuştur.

ek: yalan söylemekten utandığından değil de alanen yalan söylediği ortaya çıktığı için silme ihtimaline karşı ekran görüntüsü de burada.

ek 2: kıt zekalı arkadaş süleyman demirel, yani dönemin başbakanı cb seçilince vekaleten yapılan başbakanlıktan bahsediyor. bak canım kardeşim, başbakan cb olunca hükümet değişir. yeni cb de hükümeti kurma yetkisini verip onaylayana kadar eski başbakan yardımcılarından birisi geçici olarak bu görevi üstlenir. erdal inönü de tam 40 gün boyunca bu görevi mecburen üstlenmiş. yani erdal inönü hiçbir zaman hükümet kurmamıştır, mecburi olarak kurulmuş hükümeti geçici olarak idare etmiştir. tabii senin derdin gerçekleri hiçbir mantık süzgecinden geçirmeden verip gündem yaratmak olduğu için bunu algılamanı beklemiyorum. zaten senin için yazmadım bunu, bunu görüp de gerçek zannedebilecek insanlar için yazdım.