şükela:  tümü | bugün
  • çok ciddi psikolojik sorunlara sahip bir genç içeren video.
    öncelikle şiddete hayır.
    herkes sormuş; bir babanın evladını bıçaklamasina sebep ne olabilir diye. bu kardeşimiz bıçaklamaya neden olan olay hariç herşeyi anlatmış videoda.
    videonun sadece bir bölümünde kısaca sigara konusundan bahsediyor ve yarım agizla babasına tokat attığını söylüyor. şiddeti başlatan kendisi.
    baba çocuğunu bicaklamasa ve video çekip oğlum beni dövüyor dese eminim herkes çocuğa küfreder babaya üzülürdü. fakat baba sinirine hakim olamayip şiddete fazlasıyla karşılık verdiği ve biz sadece o anı izleyebildigimiz için suçlu konumuna düşmüş.
    kaldı ki baba kötü, anne kötü, kardeş kötü bir bu kardeşimiz iyi ailede. sorun bu çocuk da mi yoksa ailenin diğer bireylerinde mi?
    benim izlenimim şu ki bu genç ailede herkese problem çıkaran ve illahlah dedirten bir tip.
    umarım babanın teknoloji ile arasi iyidir ve cevap hakkını kullanır. biz de yargısız infaz etmeden olayın arka planını öğreniriz.
    edit: bir yazar arkadaş belirtmiş, ben farketmemistim. video altına iban no bırakmış bu delikanlı, bu süreçte bana destek olabilirsiniz diyerek. konu benim açımdan daha da netleşmeye başladı. allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.
    edit 2: https://ibb.co/xc2hgkp
    babasının oğlu için yaptığı yorum.
    bilgi için (bkz: koenzim)e teşekkürler.
  • geçmiş olsun dileklerimi iletmekle birlikte burnuma kötü kokuların geldiği elim hadisedir.

- babayla oğul arasından geçmişten süregelen bir anlaşmazlık ve nefret oldugu aşikar. bu olay da bunun bir patlaması gibi görünüyor.

- mağdur arkadaş olayın çıkış noktasını geçiştirerek anlatıyor. kısaca babasını sözleriyle tahrik etmiş ve yüzüne vurmuş! babası da bunun üzerine eline aldığı kesici aletle isteyerek ya da istemeyerek -burası da net değil- çocuğu yaralamış. yani arkadaş polis polis diye bu kadar didinirken babanın da kendisinden yaralama suçu ile şikayetçi olabileceğini unutmamalı.

- enteresandır; olaydan sonra babanın tavrı hiç tehditkar gelmedi. bilakis pişman, şaşkın ve korkmuş görünüyor. evet birçoğumuzun babası baskın ve şiddete meyillidir ama gerçekten psikopat biri o görüntünün çekilmesine izin vermezdi.

- yine tuhaf bulduğum mağdurun hali tavrı... ne kadar rahat ve özgüvenli. öyle pusup köşeye çekilecek bir profile benzemiyor. muhtemelen ailesiyle anlaşamıyor ve ortamda sarf ettiği sözler insanlara batıyor. ''annem ve kardeşim de müdahale etmedi'' diyor. neden acaba? hadi baba problemli. anne ve kardeş de mi öyle?...

son kertede şu #ufuksevgiyargılansın hashtagi, youtube paylaşımı ve olay anına ''gruba atacağım'' tehdidine takıldım. hayırdır ya? insan böyle bir durumda can derdine düşer, acı çeker ama adam kamerayı açıp sosyal medya hesaplarını yapıyor. pes...

hasılı kelam maalesef ama maalesef bu hareketler bana olayın mağdur tarafından kurgulanmış-planlanmış olabileceğini düşünüdürüyor. sebebi de malum. toplumuzun kanayan yarası: ''ünlü olma çabası''.

inşallah finalde yanılır ve mağdurdan özür dilerim. fakat yazdıklarım gibi bir durum varsa bir kez daha bu toplum adına hayalkırıklığına uğrayacak ve ne günlere kaldık diye bir of daha çekeceğim.
  • başıma bir şey gelmeyecekse bi de babayı dinlemek lazım diyorum. oraları hep kesmiş. annenin de babadan taraf olması şüphelendirdi beni. babanın yüzünde de yara var mesela. sen kendin kestin diyor ama baba ağzını açacakken kesiyor videoyu. tek taraflı olmuş video.

bence bunlar iki psikopat. birbirlerini kesmişler. bu çocuğun evde uyuşturucu kullanmadığı hapçı müptezel psikopat olmadığı ne malum ya?

ikisi de normal değil. ben anneye üzüldüm lan.
  • şiddetin her türlüsü çok kötü; fakat videonun altındaki iban no da pek iyi değil.
  • çocuğu ilk gördüğüm anda taniyamamistim, sonradan cikardim. kendisi ile ankara üniversitesi amerikan futbolu takiminda bir sezon beraber oynamisligim vardir. ayni yasta olmamiza ragmen benden bir sezon once takima girdigi icin bana yerleri supurtmeye calismisligi vardir. tabi ben karsilik verince kedi gibi kuyruğunu kistirip gitmisti. soylemek istedigim ise olayin tamaminin arastirilip bilinmeden kimseye yargisiz infaz yapilmamasi gerektigidir.
  • olayin neden gelistigi belli degil, anne baba ve kardes aralarinda anlasip bu elemani oldurmeye karar vermisler gibi olmus, inandirici degil.

olayda eksik anlatilan anlatilmayan yerler var, elimi salladim babamin yuzune degdi diyor, babasinin yuzunde de yara var.

hemen tuz alip kosulacak bir durum yok bence . polis ifade alir falan isin gercegi ortaya cikar. gecmis olsun.
  • aile içi (kuzen) taşlı sopalı kavgalara alışkın biri olarak bana garip gelmemesiyle beraber elemanımızda bir drama queenhalleri bir yavşaklık sezilmekte. açık konuşayım huylandım bu gençten. bu yaşta aile şiddeti gören onurlu biri babasını suçlu, anne ve kardeşini suç ortağı yapma sinsiliğine girmez. tanıdığım 5 kişiden birinin benzer aile vakalarından dolayı pılını pırtısını toplayıp kendine hayat kurma geçmişi var.
    eğer söylendiği gibi eften püften sebeple babasına tokat atmışsa ben o babanın yerinde olsam bu evladı haneye tecavüz ve darptan en azından nezarete sokarım. bence siz de olayı tam anlamadan gaganızı pek açmayın derim.
  • ((bkz: ankara ekşi sözlük whatsapp grubu))nda paylasilan video

https://youtu.be/v6noh4rwxt4

çaylak bir arkadaş rica etti konuyu açtım
  • hemen atlamayın, eleman bariz yalancı. babaya tokat atmış, anne ve diğer kardeş de bu elemandaki sıkıntının farkında. bicaklanmissin, babanla karakolluk olmuşsun hala neden babanın evinde oturuyorsun? normalde yazlari yurtdışına tatile giderim ama virus yüzünden gidemedim diyor. ankara'da universitede okuyorum filan diyor. kendisini sevmeyen, haksız gören ailesiyle oturmasına hic bir gerek yok.

tanım: psikolojik sorunları olan bir evlat. allah ailesine sabır versin.
  • videonun tamamını izledim ve çıkardığım sonuç videoyu çeken çocuk dahil ailedeki bireylerde ciddi psikolojik sıkıntılar var. çocuğun babasını tahrik ettiği üslubundan belli. tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu üslupla konuşan birinin sinsi ve yavşak olmama ihtimali çok düşüktür.