• videoyu baştan sona izledim, bıçaklanan genç durumu zaten özetlemiş. söylenecek söz yok.

yinede ben; şiddet mağduru erkek olduğu için bu olayın fazla dikkat çekeceğini düşünmüyorum

videoyu izleyecekler için uyarı, yerler feci şekilde kan.

edit: bu başlığa açıldığı saniyeden itibaren en az 10 kez silip silip tekrar yazdım. ekşi sözlüğün beyaz atlı şövalyeleri neredeler? mağdurun cinsiyetinden dolayı fazla prim yapmayacağını düşündüklerinden fuckbuddy ilanlarına kaçtılar herhalde.

biliyorsunuz, memlekette artık işler böyle yürüyor. bir şiddet vakası kamuoyunda tepki uyandırmayınca, adli merciilerde fazla iplemiyor.

kadın/erkek fark etmez sizi iki yüzlü yavşaklar. şunu neanderthal beyninize bi türlü sokamadınız. ailesiyle beraber yaşadığı evde yine bizzat ailesinden şiddet gören, hayati endişesi olan bir insan var. insan var diyorum bak, insan. öğrenci olduğunu da belirtiyor videoda. yaşadığı durumdan konuşarak, yardım isteyerek kurtulmaya çalışıyor.

biliyorum yarın bir gün yine böyle sikko bi tartışmada babasının cinnet anında öldürülse yine sikinizde olmayacak. tıpkı değil 3. sayfaya, 300.ü sayfaya bile çıkmayan, görmezden gelinen, ignore'lanan onlarca şiddet mağduru erkek gibi.

cinsiyetçiliğinize sokayım.
  • başlık açılalı 1 saat oldu ve bu 4. entry. söyleyeceklerim bu kadar.
  • cezalandırılması gereken sözde baba ve kardeş hatta annedir. çocuk ölse muhtemelen pınar gültekin'in başına geldiği gibi cesetten kurtulmaya çalışırlardı. adam viledayla temizlemeye falan çalışıyor, gece gece sinirlendirmiş videodur. ülkede her şeyi normalize etmeye çalışan, suçu, şiddeti vesaire yumuşatmaya meyilli bir güruh var ve görünüşe bakılırsa sayıları hiç de az değil.
  • destek olunması gereken arkadaş. kadın, erkek, hayvan fark etmeksizin şiddete hayır!

büdüt: çoğu yazar arkadaşa yüklenmiş ama kaçırdığınız bir nokta var.

arkadaşın psikolojik sıkıntısı olabilir, çok leş bir evlat olabilir ya da müptezelin teki olabilir. bunların hiçbiri önemli değil.

ortada videoda gördüğünüz gibi kesici/delici bir alet ile yaralama var arkadaşlar. her ne şekilde olursa olsun, bu kabul edilemez. eğer hayati bir organına denk gelseydi, bunun sonucu ne olurdu? ortada büyük bir problem var ve bizim insaniyet olarak görevimiz linç etmek değil çözüm üretmek. yanlış yapıyorsunuz...
  • bizim ülkenin babalarının psikolojik problemleri neden kaynaklanıyor acaba?

umuyorum amacına ulaşan bir başlık olur, şiddetin kadını erkeği olmaz.
  • ülke kocaman bir medrano sirki! her gün farklı bir canavarın gösterisine şahit oluyoruz. yayında ve yapımda emeği geçen sirk yetkililerine teşekkürler.
  • öz evladının kanıyla evini boyayacak kadar ne yaşamış olabilirsin? kocanın bıçakladığı evladını susturmaya çalışacak kadar ne geçti başından? baban tarafından bıçaklanmış abinin kafasına sandalye geçirecek kadar öfkeyi nerede biriktirdin?

ciğerlerimizde dağlanacak yer kalmadı anasını satayım.
  • şiddetsiz günümüz yok. zarar veren kim varsa aciz, basit hepimiz bir yerde zorbalığa uğruyor sonra da onu normalleştirip, içselleştirip öyle davranmaya başlıyoruz. eskiden ya bu kadar rezil değildik ya da bu kadar rastlamıyorduk. sistematik olarak şu son on senedir hayatımda görmediğim şeyler dahi başıma geldi. bu ülkeden en büyük suç nefret suçu maalesef. insan denen varlık saldıracak nefret kusacak basiretsizliğini bulaştıracak yer arıyor ne yazık ki cahil cühela zihniyet yansıması bunlar. elimizle dövemediğimizi nefretimizde boğmaya çalışıyoruz.

şu videoyu izleyemedim bir insanın hayvana,insana yaptığı zulmü izleyemiyorum. yapmayın arkadaş böyle berbat davranacağınız çocukları yapmayın insanlardan uzak yaşayın lanet olası varlıklar. ayrıca şu başlığa girilen entrinin azlığıyla duyarsızlığımız doğru orantılı. görüntülerle en kısa zamanda savcılık, aile bakanlığı gibi mercilere başvurmak gerekiyor.
  • içinde çok üzücü iddialar ve görüntüler barındıran video.
    oğlunu makasla deldikten sonra telefonu çok sakin açması,
    112’yi aramış gibi yapıp biran önce yerleri temizlemeye çalışması,
    verilen beyanata göre yüzünü kesip oğlunun bunu yaptığını iddia etmesi,
    daha nicesi üzüntü veriyor insana. iyi aile sahibi olmanın şükredilmesi gereken bir şey olduğunu tekrar anlatıyor.
  • ceza almamış, adaletiniz yine göz yaşartıyor.
    ben bilmiyorum ki ne yazsam, ne söylesem bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap