şükela:  tümü | bugün
 • kan görmeye dayanamadığım için izleyemedim ama geçmiş olsun.
  up
 • kendi evladını bıçaklamak, zarar verip acı çekmesini izlemek.. videoyu baştan sona izlemedim, olayın sebebini bilemiyorum lâkin bir baba nasıl bunu yapar anlayamıyorum. kendi oğlumun saçını kestirirken zorlanıyorum. sözler kifayetsiz..
  tanım, güneşin batıdan doğmasının yakın olduğunu anladığım video.
 • makasın açtığı yaradan çok annesinin, babasının ve kardeşinin tutumu daha acı vericidir eminim ki... özellikle de annesinin.

  bütün anneler kutsaldır, baba o baba diyen aptallar görsün, işte bunlar da anne ve baba.
 • başıma bir şey gelmeyecekse bi de babayı dinlemek lazım diyorum. oraları hep kesmiş. annenin de babadan taraf olması şüphelendirdi beni. babanın yüzünde de yara var mesela. sen kendin kestin diyor ama baba ağzını açacakken kesiyor videoyu. tek taraflı olmuş video.

  bence bunlar iki psikopat. birbirlerini kesmişler. bu çocuğun evde uyuşturucu kullanmadığı hapçı müptezel psikopat olmadığı ne malum ya?

  ikisi de normal değil. ben anneye üzüldüm lan.
 • mağduru kadın sanıp bir hınçla girdiğim, videoyu görünce sakinleştiğim olay.
 • ailece normal değiller belli ki. başkalarını da mağdur etmeden, tedavi olsalar iyi olur kendileri için.
 • beni en çok etkileyen cümlesi "şiddet zincirini kırmak istedim" oldu. bunun üzerine söylenebilecek pek fazla söz yok.

  t:şiddetin içinde doğmuş, büyümüş ve bunu kırmak isteyen genç bir adamın babası tarafından bıçaklanması olayı
 • olayin neden gelistigi belli degil, anne baba ve kardes aralarinda anlasip bu elemani oldurmeye karar vermisler gibi olmus, inandirici degil.

  olayda eksik anlatilan anlatilmayan yerler var, elimi salladim babamin yuzune degdi diyor, babasinin yuzunde de yara var.

  hemen tuz alip kosulacak bir durum yok bence . polis ifade alir falan isin gercegi ortaya cikar. gecmis olsun.
 • kanım dondu resmen. bir insan başka bir insana bunu nasıl yapabilir? nasıl makasla deşebilir? bu durumu yaşatan ve yaşanılan duruma şahit olan iki aile bireyi nasıl hala elini kolunu sallıyorlar! gece gece sinirlerim tepeme çıktı. adalet yerini bulmalı artık. üstte tutulması gereken başlık.

  fakat videoyu yapan kişi olayın ne olduğunu tam anlatmıyor ve herhangi bir örneklendirme yapmıyor. sadece her gece problem çıkıyor diyor. o çıkan problemleri anlatsan daha çok destekçi bulacaksın. yaptığın şey her ne olursa olsun bunu yapmaya hakları yok. her şeyden önce yaptıkları yasal değil.
  edit: yerler öyle bir kan gölüne dönmüş ki videonun tamamını izleyemedim, başıma ağrı yaptı.
  edit 2: söylemeyeyim diyorum ama türk babalarının alayının psikolojisi bozuk. normal olan tek tük çıkıyor. bu tek kişinin problemi değil, toplumsal bir problem. bunu da görmemiz gerek artık.
 • geçmiş olsun dileklerimi iletmekle birlikte burnuma kötü kokuların geldiği elim hadisedir.

  - babayla oğul arasından geçmişten süregelen bir anlaşmazlık ve nefret oldugu aşikar. bu olay da bunun bir patlaması gibi görünüyor.

  - mağdur arkadaş olayın çıkış noktasını geçiştirerek anlatıyor. kısaca babasını sözleriyle tahrik etmiş ve yüzüne vurmuş! babası da bunun üzerine eline aldığı kesici aletle isteyerek ya da istemeyerek -burası da net değil- çocuğu yaralamış. yani arkadaş polis polis diye bu kadar didinirken babanın da kendisinden yaralama suçu ile şikayetçi olabileceğini unutmamalı.

  - enteresandır; olaydan sonra babanın tavrı hiç tehditkar gelmedi. bilakis pişman, şaşkın ve korkmuş görünüyor. evet birçoğumuzun babası baskın ve şiddete meyillidir ama gerçekten psikopat biri o görüntünün çekilmesine izin vermezdi.

  - yine tuhaf bulduğum mağdurun hali tavrı... ne kadar rahat ve özgüvenli. öyle pusup köşeye çekilecek bir profile benzemiyor. muhtemelen ailesiyle anlaşamıyor ve ortamda sarf ettiği sözler insanlara batıyor. ''annem ve kardeşim de müdahale etmedi'' diyor. neden acaba? hadi baba problemli. anne ve kardeş de mi öyle?...

  son kertede şu #ufuksevgiyargılansın hashtagi, youtube paylaşımı ve olay anına ''gruba atacağım'' tehdidine takıldım. hayırdır ya? insan böyle bir durumda can derdine düşer, acı çeker ama adam kamerayı açıp sosyal medya hesaplarını yapıyor. pes...

  hasılı kelam maalesef ama maalesef bu hareketler bana olayın mağdur tarafından kurgulanmış-planlanmış olabileceğini düşünüdürüyor. sebebi de malum. toplumuzun kanayan yarası: ''ünlü olma çabası''.

  inşallah finalde yanılır ve mağdurdan özür dilerim. fakat yazdıklarım gibi bir durum varsa bir kez daha bu toplum adına hayalkırıklığına uğrayacak ve ne günlere kaldık diye bir of daha çekeceğim.