*

şükela:  tümü | bugün
 • terör hayatımızın gerçekten de parçası olmuş dedirten olaydır. artık ailevi sorunların giderilmesinde bile geçerli yöntem haline gelmiş.

  --- spoiler ---

  eski maliye bakanı kemal kurdaş'ın işadamı oğlu özdemir osman kurdaş (56), kendisiyle anlaşmazlığa düşen oğlu ali can kurdaş'ın bombalı paketle düzenlediği saldırıda ağır yaralandı. patlama dün 13.00 sıralarında istanbul maltepe zümrütevler'de bulunan genel sistem dizayn (gsd) enerji mühendislik'te yaşandı. güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre, kurye kılığındaki bir kişi, motosikletini yaklaşık 100 metre uzaklıkta park ettikten sonra şirket binasına girdi. bu kişinin getirdiği paketi güvenlik görevlisi v.m. aldı. sekreter sevgi özcan da v.m.'den teslim aldığı paketle, şirket yöneticilerinin bulunduğu dördüncü kata çıktı. yönetim kurulu başkan yardımcısı özdemir osman kurdaş için bırakılan paket, açıldığında büyük bir gürültüyle patladı. patlamada kurdaş ile şirketin ceo'su şahnur ağaik ve sekreter sevgi özcan da yaralandı. bu sırada bina ve çevresinde büyük panik yaşandı. yaralılar ambulansla kartal dr. lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesi'ne kaldırıldı. odtü'nün ilk rektörlerinden, eski maliye bakanı kemal kurdaş'ın oğlu olan kurdaş'ın ağır yaralandığı, sol kolunun bilekten koptuğu ve ameliyat edildiği öğrenildi. diğer iki yaralının ise iyi olduğu kaydedildi. kargoyu getiren ve görüntüleri güvenlik kameralarına yansıyan şüphelinin, kurdaş'ın oğlu ali can kurdaş olduğu ortaya çıktı. ali can kurdaş, babasının kaldırıldığı hastanede yakalandı. bu arada oğul kurdaş'ın kız arkadaşı kardelen çınar da gözaltına alındı. ali can kurdaş ile kurdaş arasında maddi nedenlerle anlaşmazlık bulunduğu, bu gerekçeyle husumet beslediği babasına el yapımı patlayıcı (eyp) ile saldırı düzenlediği öne sürüldü.
  kaynak
  --- spoiler ---
 • sevgisizliğin, ilgisizliğin doğurduğu manyaklık derecesinde bir haber.

  kaynak

  --- spoiler ---

  kurdaş'ın ifadesinde, babasının ilgisizliği, sevgisizliği nedeniyle eylemi gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

  şüphelinin , çocukluğundan itibaren anne ve babasının tartışma içinde olduğunu ve 8 yıl önce boşandıklarını söylediği belirtildi. "bir çığlık atma evresi..." üniversiteyi il dışında okuduktan sonra babasının yanına döndüğünü söylediği öğrenilen kurdaş'ın, "bir çığlık atma evresindeydim böyle bir şey yaptım. pişmanım" demiş.
  --- spoiler ---
 • erik gibi maşallah.
 • babası tarafından içeri tıktırılması gereken kalleş yaratıktır. şahsen ben olsam acımam böylesine, şerefsizlik resmen!

  neyse ki tutuklamışlar bu manyağı, 20 sene yerse aklı başına gelir belki ama baba yüreği şikayeti geri çeker mi bilemem.