şükela:  tümü | bugün
  • kredi kartını vermediği için beraber yaşadığı babası hakkında gidip, cinsel istismara uğradığını söyleyen 20 yaşındaki gerizekalıyı barındıran haber. işte idam idam diyenler bunları da hesaba katsın. ne kadar araştırılır belli değil, ya kız ısrarcı olsaydı. geçenlerde haksız yere öldürülen çocuğu da unutmayalım.

bu arada beyinsiz kız sonradan gerçeği söylemiş ama hala dava ediyormuş. kalp hastası olan babasına da kendisi bakıyormuş ayrıca. evladın da hayırlısı lazım.
    haber linki

edit: tanım
  • yeni jenerasyonun "yok" kavramına tahammülsüzlüğü çok bariz, çok fazla etkileniyorlar ki unsur çok fazla. herkes mükemmel hayat yaşıyor, bunu izlemek ona acizlik gibi geliyor. bunun bir tık ötesini düşünmek dahi istemiyorum, insanların imkanlarını kabullenmediği, olduğundan zengin görünmeye çalıştığı bu sersem döngüde çocuklar ve ergenleri mutlu etmek cidden zor bir döngü. bu yüzden çocuk yetiştirmenin gittikçe zorlaştığı zaman dilimlerindeyiz. her şeye "ihtiyaç" gözüyle bakılıyor. bunun ihtiyaç değil "lüks" olduğunu anlatmaya çalışan ebeveynler de nefretle karşılaşıyor ne yazık...
  • (bkz: kadın beyanı esastır) bu konu tekrar gündeme gelmeli. neye göre esas, kime göre esas.

edit: bir çok mesaj geldi, kadının beyanı soruşturma için esastır diye. bunun böyle olduğunu biliyorum. benim derdim iftira durumları için. saplantılı bir çok kadın gördüm. en ufak bir söylenti, küçük ve muhafazakar şehirlerde yaşayan erkekleri ömrü boyunca fişlenmeye mahkum bırakır. problem bu. onun dışında tabiki bırakın tacizi, taciz iması bile cezalandırılmalı. kimsenin yanına kalmamalı.

edit2: benlik bisey var mi adlı çaylağın mesajı aynen yazıyorum bura.

merhaba, yazdığın entrydeki olayın aynısı benim kuzenimin başına geldi. babası akşam dışarı göndermiyor diye iftira attı adama. adamı hemen içeri aldılar tabi. içerde 3 defa intihar girişiminde bulundu,muhtemelen birşekilde intihar edecek malesef çünkü dışarı çıkma gibi bir şansı yok artık. ben kendim bizzat kızla(15 yaş) konuştum oturmuş deli gibi ağlıyor şimdi. çaylak olduğum için yazamıyorum,mesajımı yazarsan çok sevinirim çünkü ortalık bu kadar karışmışken malesef bunu kullanmaya çalışanlar var,yargısız infaz yapmayalım lütfen. iyi günler.
  • sahte tecavüz suçlamalarından dolayı işini yapmayan kadın memuru bile müdürüne şikayet edemedim sırf odada yalnız diye. çünkü iş arkadaşları bile onun hakkında düzgün konuşmadı. hiç uğraşmaya değmez çamur dediler. düşün ortamda kamera yoksa kadın ne derse onun sözü geçerli.

eğer bunu kadınların yanında dersen de seni düşman biliyorlar. halbuki tek istediğimiz adalet yarın bir gün s**** saçma bir insanın iftirasına hayatımı neden vereyim...
  • kızın davranışı şaşırtmamış ama babanın davranışı bir hayli şaşırtmıştır.
    lan kızın sana (bkz: cinsel istismar) iftirası atıyor ve el ele adliyeden ayrılıp aynı evde yaşıyorsun o yaratıkla öyle mi? hâlâ kızım falan diyorsun ona?
  • (bkz: jagten)
  • daha fazla şaşıramam, daha fazla saçmalıkla karşılaşamam herhalde dediğim her gün kat ve kat daha fazla tuhaflıkla karşı karşıya kalıyorum. hakikaten ne söylesem, bu saçmalığı, bu rezilliği nasıl yorumlasam bilemiyorum.

olay geçtiğimiz yıl bursa'da yaşanmış. babasından kredi kartını isteyen z.k reddedilince sinirlenmiş ve babasına (m.k) cinsel saldırı iftirası atmış. tüm bu yaşananların ardından gerçekleşen duruşma sonrasında da adliyeden birlikte ayrılmışlar.

ilgili haber linki

şu da haber

-"kredi kartını kullandırtmayan babasına 'cinsel saldırı’ iftirası attı"-

bursa'da kızı z.k.’ye (20) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan m.k. (57), duruşmadaki savunmasında, "kızım, kredi kartını vermediğim için bana iftira attı" dedi. z.k. de babasına öfkelendiği için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. duruşma sonunda baba ve kızı adliyeden birlikte ayrıldı.

bursa’da geçen yıl temmuz ayında polise başvuran z.k., annesinden ayrı yaşayan babası m.k.´nin, evde yalnız oldukları sırada kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. gözaltına alınan m.k., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"12 yıla kadar hapsi isteniyordu"
    m.k. hakkında bursa 3’üncü ağır ceza mahkemesi’nde ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"hastanede yatarken kartımı istedi"
    ilk kez hakim karşısına çıkan m.k., suçlamayı kabul etmedi. m.k., "geçen yıl hastanede kalp ameliyatı oldum. hastanede yatarken kızım benden kredi kartını istedi. kredi kartını kendisine vermedim. buna sinirlenen kızım bana iftira attı. iddialar doğru değildir. zaten şu anda bana kendisi bakıyor" dedi.

"itiraf etti: kızdığım için polise öyle ifade verdim"
    babası ile geldiği duruşmada z.k. de "kredi kartını vermeyince öfkelendim. kızdığım için polise öyle ifade verdim. zaten şu anda bile babamla birlikte aynı evde yaşıyoruz" diye konuştu.

mahkeme heyeti, sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar verdi. duruşma, tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için ertelendi.

"adliyeden beraber ayrıldılar"
    duruşma sonunda baba ve kızı adliyeden birlikte ayrıldı.
  • çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir konuyla ilgili yaşanan hadise. ülkede yaşanan linç kültürü bu gibi durumlarda çok kötü bir sonuç. bu konularla ilgili çözüm üretecek çalışmalar yapılmalı.
  • aynı zamanda toplum için büyük tehlike arz eden kızdır.

edit: imla
  • her çağın/dönemin kendince sıkıntıları vardır ama ben böyle dönemi sikeyim.

n'olurdu amk şundan 60-70 yıl önce büyük buhran sonrası amerika'sına doğup blues, rock'n roll takılsaydım da şu sıralar geberip gitseydim.

yok abi gündem falan takip etmemek gerekiyor. vallahi olacak gibi değil.

ah ulan editi: tom jones & janis joplin - raise your hand (1969)
    elvis presley - suspicious mind (1970)
    b.b. king - so exited (1969)
    roy orbison & johhny cash - pretty woman (1969)
    tom jones & jerry lee lewis - rockin medley (1969) bu nasıl bi' performanstır lan
    jimi hendrix - the star spangled banner (woodstock 1969) exlot'un hatırlatmasıyla eklendi