şükela:  tümü | bugün
  • binbir zorluğa sebebiyet verecek olan durumdur. herşeyden önce sabır ister.

(bkz: babayla yapılan bilgisayar diyalogları)
  • anneye, nineye ya da dedeye öğretmekten çok daha kolay olacağını düşündüğüm aktivite.
  • - araba sürmeyi öğretirken volüm yapıyodun baba, şekil koyuyodun?... ne oldu?
    - :s
    - gir başlat menüsüne!!!!" demek debriyaj gaz uyumu!!! sağ tıkla!!!
    - tamam yavrum tıklıyorum
    - sol tıkla mı dedim sana??? sağını solunu bilmiyor musun sen??? demek direksiyonu yumuşak tutamıyorum. olta çekiyor gibi çekme şu fareyi. ekrandan çıkma!!!!
    - :( :s
  • denize eldivensiz girmek gibidir.
  • zamana yenik düşmekte olan hadiselerden.. bu olay da siliniyor tarihten, ileride bir çeşit "ikibinlerde çocuk olmak" fantezisi olarak anılabilir.
  • cin gibi bir babam var. facebookta fotograf paylasmayi ogrettim, hemen kavradi. kagida notlar aldi, dersine iyi calisti. lakin su an durduramiyorum kendisini, duvarim yilmaz ozdil yazilariyla, madenci fotograflariyla, kenari gullerle suslu ozlu sozlerle ve yine ozlu sozlu cocuk fotograflariyla doldu tasti. gulsem mi aglasam mi bilemedim, aha bisey daha geldi, hayirlisi...
  • uzun süreceği varsayılırsa öğretme çabasında bulunan kişiyi kanser etmesi olasıdır.
    şahsen benimki birçok şeyi çözmüş, "fena değil" seviyesinde bilgisayar kullanıyor olsa da bilgisayar mantığını kendi mantığıyla (ya da bu durumda mantıksızlığıyla) eşleştirmeye çalışıyor ya işte o an cidden şüpheleniyorum beni kanser ettiğinden...
  • beni küçük yaşta bilgisayardan soğutmuş, onun yerine beşeri bilimlere ilgi duymama sebep olmuştur.
  • bir zamanlar denediğim... sonra vazgeçtim ve artık deveye hendek atlatmak konusunda üstüme yok.