şükela:  tümü | bugün
 • filmlerdeki zengin taifesinin evlatlarına özel bir trip. onlar içün üretilmiş. normal insanda sakil durur, yakışmaz. babayı da daha bi' sinirlendirir hem. adrenalinin sınırları yeniden çizilir o vakit. aksiyona değdirilip kaçılır.

  filmlerin gerçek olmadığını henüz bilmediğim yaşlarda sikimsonik sebeplerden yer sofrasını -fakirdik- terk edip mutfağa -kendi odam yoktu aybalam- kaçmışlığım vardır 1-2 defa. beklediğim neticeleri doğurmadı, orası ayrı. ama tadına baktım o tribin. tuzlu biraz -gözyaşlarımın katkısı da olabilir bunda-. tavsiye etmem. zira filmde;

  + hayır dedim küçük bey, bu akşam partiye gidemezsin, ders çalışman gerekiyor!
  - lanet olsun!
  * john hemen masaya dön, john sana söylüyorum! gitti.. (masada figürandan öteye geçemeyen samimiyetsiz, ağlak anne tribi).

  şeklinde cereyan eden diyalog her nedense bizim evde;

  + ne maçı lan bu saatte? otur dersini çalış eşşoleşşek, ilk dönem getirdiğin zayıfları düzelt! ama sen duurr, onlar bi düzelmesin ben o zaman yapıcam senle maçı.
  - lanet olsun!
  + aha lanet olsun dedi, gel buraya lan! nasıl konuşuyon babanla sen it?
  * vurma dur! ay kulağını ısırıyo çocuğun, dur dedim bey! komşular adam öldürüyolar yetişin, ay komşulaaar! küçük tüple vurma bari bebeye zalım! (fedakar ama çaresiz anne tribi)

  tarzında yaşanıyordu. sülalem sikildi yediğim dayaklardan. tek kulağım 17 öbürü 11 santim. burnum desen ege haritası gibi. eciş bücüş.

  hep bu masa terk etme sevdasından işte. yapmayın o yüzden :((
 • anneyi kahreden bir harekettir.
 • bir sonraki akşam yemeğine kadar süren bir isyan halidir.. anneye kızıp "yemek yemiyorum" demek gibi bir şeydir.. tabii bir de o yemek tabağının kafaya inme ihtimali var ki bu daha feci..
 • benim pedere yapsan bunu, sırtında ekmek bıçağıyla terk edersin o masayı. asabidir o biraz.
 • ''çabuk yerine otur'' tepkisiyle karşılaşma nedenidir. direnip, hırs yapıp kalkmaya kararlıysan eğer yüzde elli şansın var; bazen kıyamet kopar, bazen ''bırak ne hali varsa görsün'' denir. risk almak böyle bişey olsa gerek.
 • gerçek hayatta yapıldığında babanın ardınızdan gelerek '' gel bakalım buraya, nereye gittiğini sanıyorsun lan sen? '' edebi nidaları eşliğinde kendilerine - babalara - has tekme tokat veya sille tokat dövüş stillerini kullandıkları kavgalara sebebiyet veren eylemdir.
 • yemek masasına kızıp babayı terketmekten ehven olan davranış.

  - bu nasıl masa lan? havyar yok, pekin ördeği desen daha yüzünü görmek nasip olmadı! ben dayanamiciim, seni terkediyorum baba!
  - asgari ücretle bu kadar oluyor yavrucum, sittirip gidebilirsin.

  ya da

  - bu nasıl masa lan! bildiğin suntadan yapılmış. ben ceviz ağacından yapılmış masadan başka yerde yemek yemem bundan sonra! seni terkediyorum baba!
  - o ceviz ağacı dalıyla budağıyla senin.....!
 • asgari şartı;
  siz masayı terkedebilecek yaşlarda olduğunuzda
  terkettiğiniz masada bir babanın varlığıdır.
  masa anne ve kardeşten müteşekkil ise tüm hayatınız boyunca
  nasıl bir sonuç doğurabileceğine ancak
  ekşi sözlüğün güzide yorumlarıyla vakıf olursunuz.
  maalesef belki de, hala emin değilim.
 • ömrünün geri kalanında çok mecbur kalmadıkça babayla aynı masada yemek yemeyecek kadar şiddetli yaşanabilir.
 • alternatif bir zayıflama yöntemidir.