• yerlerde süründürür yeminle.

bi gün eve dürüm getirmiş, sabahtan konuşmuşlar annemle tavuk mu et diye. annem de para fazla gitmesin diye tavuk demiş hepimize. babam da tavuğu sevmez öyle. neyse bizim peder tuvalette, oturdum bende baktım ilk aldığım etli dürüme denk geldi. beklesene babanı. ısırdım bi ısırık. yiyom bi güzel amına koyıiim. herif o et olan mı falan dedi. hee dedim. olm ben onu kendime aldıydım falan dediği gibi.. ben nasıl atar yaptım. iyi bee, nolacak, gidip alırız et dürüm, çok mu değerli falan dedim dış kapıya yönelirken.

evin dış kapısını daha tutamadan yeri bi güzel öptüm aga. adam ayağımdan tuttuğu gibi salona sürükledi. çuval gibi yerde sürüklüyo beni. ben de gitmeye çalışıyom tabi. annem ablam gülmekle ağlamak arasında gidip geliyo.

bi gün sonra et dürüm getirmiş canım babam. zor olm baba olmak. hele bi de benim gibi evladın varsa..
  • giderken kaşığı da pilava saplayarak verilmek istenen mesaj vurgulanmış olur.sonrasında kendinizi babanızla farklı konularda sohbet ederken bulabilirsiniz.
  • bir kaç defa yapmaya cesaret ettiğim eylem. abuk sabuk laflar edince kalkıp gidiyorum haliyle. onun patavatsızlığını mı çekicem? ergen tribine girip odanın kapısınıda çarpıyorum,tam oluyor.ha erkek olsam bir araba dolusu dayak yerdim ama daha yemedim çok şükür. odanın kapısına gelip çabuk sofraya dön demesiyle tırs tırs dönüyorm tabi
  • çok açken yapılınca pişman olunan hadisedir
  • 5 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından yapılınca gayet sempatik bir harekettir.

ha baba kızdıracak ne yapmıştır ona bakmak lazım.

baktınız karnı doydu, yemeğini yedi. sırf trip yakışıyor diye kızdırabilirsiniz.
  • düzenli olarak yapıyorum ben bunu. hala bir etki yaratamadım adamın gözünde.

+ doydum ben yeter bu kadar. daha fazla katlanamayacağım.
    - oğlum yapma gel. açma kalma gözünü seveyim.
    _ bırak hanım. aç kalsın pezevenk. aklı başına gelir belki. gitsene la. hadi gitsene. papucumun atarlısı.
  • babanın kızıp masayı terkettirmesi gibi bir alternatifi de vardır. sene 97-98 herhalde küçük sabiyim resmen eve dayım gelmiş bir süre bizimle yaşadı ne kadar bilmiyorum ama babam dolmuş belli patlayacak yer arıyor. ben de saf saf çorbamı içiyorum tam kaşığımdaki çorbayı yutuyorum babam bana bakıyor "yesene ne bekliyorsun diyor" ben bir kaşık daha çorbadan alıyorum yine yutup da kaşığı yere indirdiğim salise babam bana bakıp "niye yemiyorsun sen!" diye hafiften azarlama moduna geçiyor derken birkaç defa daha aynı olay tekerrür edince "kalk git yemiyorsun madem oturma!!" diye bir çıkışla olaya anlam veremeyen beni zorla sofradan kaldırtıyor.
  • çok yapmışlığım var.tek babaya da değil, abiye, anneye.hadi bir kaç tanesi ergenlik osun da baya ciddi üzüldüğüm, ağladığım sebeplerden terk etmiştim.
  • (bkz: aç kalmak)
hesabın var mı? giriş yap