şükela:  tümü | bugün
  • yağmuru fazla yüklemişsin kendine dedim.
    içini, toprağa fazla dökmüyormusun? dedi annem.
    ruhumuz, düşünüldüğünden daha fazla ağır gelmişti baba.
  • gitme.
  • aciyi fazla yuklemissin kendine dedim
    kafani, kulluklere dokmekten vazgec artik dedi annem
    hayal kurmaktaki inatciligimiz, senin acilarindan da fazlaydi baba.
  • sen gittikten sonra buralar biraz değişti. ben büyüdüm. üniversiteye başlayıp sevgili buldum. hocalarımla çok kavga ettim. adaletsizliğe hala dayanamıyorum. sana karşı pek sesimi çıkaramazdım ya işler değişti biraz. sen gittikten sonra daha özgür oldum herhalde. sana hesap vermeyeceğim diye cozurtmuş da olabilirim. neyse. annem hala aynı. biraz hüzünlü. kardeşim de ergenliğe girdi. bazen sensiz uğraşması çok zor olabiliyor. ona da zor oluyordur herhalde. evde hem cinsi yok. gece gördüğü fantezik rüyaları kime anlatacak çocukcağız? aslında gitmesen iyiymiş. şimdi rahatız da bir eksiğiz hepimiz. baba gibi bir otorite yok ya evde keyfimize bakıyoruz. yine de ne yaparsam yapayım eksikliğin hep omzumda. olmuyor. dolduramıyorum. zaten doldurmaya çok da uğraşmıyorum da. birileri beni arkasında bırakıp yürüse bile kötü oluyorum. yine aynı his. sen öldün artık geri gelmeyeceksin de ölmeyen insanlar tarafından terk edilmek zor oluyor işte. neyse. biz iyiyiz sonuçta. arada ağlıyorum da geçiyor merak etme. böyle güçlü ve biraz ketum yetiştirdiğinizden kimsenin haberi yok gözyaşlarımdan. olmasın da zaten. iyi böyle. bu günlerde nedense daha fazla özlüyorum seni. büyüdükçe eksikliğin artıyor herhalde. bir de staj ayarlamam lazım. herkese babası ayarlamış. herkesin babasının bir tanıdığı akrabası var. sen de ölmeden şu tanıdıklarının listesini bıraksaydın keşke. şimdi böyle elim kolum bağlı. kendim cv gönderiyorum da bakan olmuyordur herhalde. yine de idare ediyoruz işte. eksikliğin zor. ağır. yaşıyoruz ama çok şükür. senin yokluğundan başka sıkıntımız da yok. biliyorum gelmeyeceksin gel desem de. o yüzden gel demeyeceğim işte. demeyeceğim. sadece hasretle öpüyorum alnından. yalnız bu sefer soğuk olmasın alnın, dayanamam.
  • türk aile yapısından mütevellit, seni çok seviyorum be baba demek isteyip denemiyordur.*
  • mezarına şarap döküp, tek cigaralığı mezarının yanına bırakarak yaptığımdır.
    *
  • yıllara yenik düşme, yaşlanma. o kadar gidesin varsa da bekle, önce ben gidip bir bakayım.
  • karşı çıkmış olduğum yolların tam ortasındayım baba.
    beklerken birikiyordu..
    denize düşsem, sarılabileceğim yılan yok gibi.
    bir şeylerden kaçmak isterken, herkesi terk etmişim.
    bazen kendimi.
    edebi anlatımın içine edeyim çok af edersin,
    umurumda bile değil, kelime yapmak..
    hele seninle konuşurken.
    kendimi bugüne kadar en fazla gayri meşhur şair gibi hissettim ..
    daha fazlası değil.
    hangi şehir'in içinden olduğumu dahi bilmiyorum.
    hayatıma müdahil ol istiyorum,
    olamıyorsun.
    ama ben seni özlüyorum,
    keşke ölmeden, bir kez olsun ferdi tayfur dinleseydin.
    belki'de müslüm gürses.
    hayattaki tüm gerçeklerle aynılar.
    gerçi ne önemi var ki bunun,.
    ölüm var, sonunda.
    neyse, sigara içeyim ben.
  • seni seviyorum baba..
  • şu çayı hüpürdetmeden içse çorbayı da aynı şekilde
    yemek yerken ağzını kapatsa çok iyi olacak