şükela:  tümü | bugün
 • unutulmaz olandır.

  bir avrupa kupası maçıdır.
  önce son dakikada top çizgide takılır kalır, tur gider
  yıllar sonra baba da gider bir daha dönmemek üzere
  en sonunda stad da yıkılır gider, geriye bir tek o gün yağan karın soğukluğu kalır.
 • şu ana kadar hiç yapılmayandır
  15 ocak da tarafımdan gerçekliştirilecek hadisedir.
 • kastamonuspor - çankırıspor maçı, yıl doksanların başı . kastamonuspor 5-0 maçı almıştır. ama o günden akılda kalan nadide olay; 40larına merdiven dayamış emektar kaptan kadir orta çizgi yakınlarında topu kapmış, sol kanattan yardırarak çalımlarla ilerliyordur , iki veya üç sıra önümüzdeki bir adam da - hadi oğlum gadir, yürü oğlum gadir diyerekten bağırmaktadır. adam kaptan kadirin her çalımında daha yürekten bağırmakta, taraftar heyecanlanmaktayken, korner direğine doğru iyice yaklaşan kadir inanılmaz kötü bir ortayla topu outa göndermiştir. paralel kurguda kadir topla ilerlerken adam - yürü oğlum gadir, hadi aslanım gadir, yürü lan gadir! kadir topu dışarı atar, tüm tribün susmuştur; adam -anayn amına goyim gadir..
 • henüz 16 aylıkken baba tarafından götürülen beşiktaş-trabzonspor maçıdır... beşiktaş ın 17 sene aradan sonra gelen şampiyonluk maçı olduğu için fanatik beşiktaşlı baba için çok önemli bir maçtır ve kesudanın 2 aylık bebe kızkardeşi ve 16 aylık kesuda ile uğraşmaktan içine fenalıklar gelen anne nin babaya al şunu bugün sen oyala diye babaya şutladığı kesuda nın aklını beşiktaş diye diye yemiş babasının müthiş fikri üzerine kendi hür iradesi dışında gitmiştir.ha gitmiş de birşey anlamış mı sanmıyorum ama ağlamadan durmuşum maç boyu, babam da bundan feyz alarak annem ne zaman eline tutuştursa alıp maça götürmüş, daha ilkokula başlamadan kadıköye deplasmana felan... sonra da bu kız niye böyle fanatik oldu diye sorarlar...
 • babamla ilk ve tek gittiğim maçtır. manavgat belediye ile keçiören oynuyordu. manavgat o zaman yeni 3.lige çıkmıştı, ben daha o zaman orta ikiye gidiyordum galiba, o maçı kaybetmiştik. zaten ondan sonra babam maça gitmedi hiç. manavgat belediye de o günden bu yana hala süper amatör; ama 3.lige çıkarsa yine babamla maça giderim.
 • çok uzun zaman önce gidilen bir maç olması dolayısıyla, emin olmamakla birlikte;
  gençlerbirliği - vanspor (ki bana vanlı bir taraftar bayrağını hediye etmişti) veya ankaragücü - galatasaray maçıdır...
  hangisiydi yaa?

  edit: hatta sonrasında, vanspor bayrağına bir kaç şey ekleyip, kendi takımımı kurmuşluğum vardır...
  evet babayla gidilen ilk maç gençlerbirliği - vanspor maçıdır:)
  (#21315247)
 • paolo maldini'ye* ya da oğlu christian maldini'ye sorulması gereken soru.

  cevabı çok şık olur
 • tarihini hatırlamadığım bir fenerbahce - sarıyer maçıydı, 7-8 yaşındaydım. yanlış hatırlamıyorsam fenerbahce ve sarıyer seyircisi birlikte oturuyordu yada biz bilet bulamadığımızdan sarıyer tarafına oturmuştuk. çok küçüktüm fenerbahce atkım ve berem vardı. sarıyer taraftarı abi ve amcalar fenerbahce li olduğum için ne bana, ne babama kızmıştı. hatta çok eğlenmişlerdi çünkü maç sarıyer galibiyeti ile bitmişti.

  ne günlermiş, ne kavga ne gürültü. şimdi sokak ortasında sırf rakip tarafın formasını giyiyor diye küçücük çocuklara ve babalarına saldırıyorlar. nereden nereye

  ufak bir araştırma ile benim hayatımda önemli bir yer tutan bu maçın 1989-1990 sezonunda oynanan 2-1 sarıyer in üstünlüğü ile biten maç olduğunu tespit ettim.
 • bir erkek için dönüm noktalarından biridir. annenin dedektörleri olmadan gerçekleşen önemli bir paylaşımdır. erkek gibi küfür etmek, erkek gibi sokak köftesi yemek, erkek gibi maçı tartışmak 9 yaşındaki çocuğun hayatında önemli bir kilometre taşıdır. rıdvan soldan altay defansına çalımlarla girerken baba sevgisi kalbinizdeki katmerli yerini giderek arttırmaya başlar. daha da küçükken size biraz da sert gelen adam giderek kahramanınız olmaya başlar.
 • 5 yaşındayken gittiğim göztepe maçıdır. kiminle oynuyordu hatırlamıyorum ama aklımda kalanlar babamın bana sosisli aldığı, sarı kırmızı renklerden oluşan yünden bir saç örgüsünü kafama bağladığı ve yan tarafımızda oturan babasıyla maça gelmiş benim yaşlarda bi oğlan çocuğu... bi de göztepe kazanmıştı onu hatırlıyorum...