şükela:  tümü | bugün
  • bugün gerçekleşen, başta sinirlensem de sonrasında bir hayli güldüğüm olay.
    bu sene sınavdan istediğim sonucu alamayınca mecbur evde pineklemeye başladım. bir yandan da internetten başvurulara devam ediyorum tabii, sürekli kontrol ediyorum ama hala bekliyorum işte. internetten başvurduğum gibi yaşadığım yerde de tanıdıklara haber saldık duyarsanız arayın diye.
    bugün bi haber geldi, yeni bir yer açılıyor gidip görüş diye. bi yandan sevindim oh be sonunda çalışıcam diye, bi yandan da heyecanlandım kararsız kaldım lan yapabilir miyim diye. sanki iş oldu da bana heyecanlanması kaldı. her neyse.
    ben hazırlandım, bugün başka işim de vardı hemen halledip ona yetişeyim diye babama diyeyim arabayla bıraksın beni dedim içimden. gittim, baba gidelim mi beraber dedim gidelim dedi çıktık. araba kapının önünde bi baktım adam yola doğru gidiyor, varan 1 ilk şok. arabayla gidelim diyorum, yok yok yürümek güzeldir yürü yürü diyor. hiç beklemeden de gidiyo, çattım kaşlarımı söyleniyorum ama hiiç umrunda değil hala yürü yürü bak ne güzel yürüyüş yapıyoruz, arabayı nereye park edicem kalabalıktır diyo. hava da inadına rüzgarlı saçım başım dağılacak, bi yandan da terliyorum allah'ım insanların karşısına nasıl çıkıcaz diyorum içimden. babamın keyfi yerinde. öyle yarıladık yolu, baktık bi kalabalık var bi yerde meğer biri hayır yapıyomuş aşure dağıtıyolar. babam gördü bunu diyo ki yalnızkişi gel gel aşure yiyelim, hay allah'ım e baba iş? görüşme? geç kalmasaydık? tüm yüklerden arınmış adam, aşmış kendini. ne gerek var dünyevi şeylerle uğraşmaya, gel aşure yiyek. atarlıyım ya ona, ben yemicem dedim. adam olayın farkında değil, ye ye diyo bana. bi kendine aldı bi bana onu öyle görünce sinirlerim bozuldu nasıl gülüyorum, o hala oo güzelmiiş ye ye diyo. kendi yedi ben bitiremedim onu da yedi, nasıl keyifli maşallah.
    görüşeceğimiz adam belediyedeymiş, gittik 4. kata çıkıcaz asansöre bindik, tam kapı kapanacak bi adam son anda geldi 2. kata bastı. ama gideceği yer hangi katta emin olamadı 2.kata gelince araladı kapıyı dışarı bakıyo burası mıydı ya diye, tam 3e basacak babam birden ya in 1 katı da çık allah allaah diyo adama, adamı kovaladı resmen, adam da zavallım bi şey diyemeden indi. ya sanane adam ister yürür ister asansörle çıkar sen niye kovalıyosun adamı bırakmadı ki binsin, bi de kızıyor asansörü meşgul ediyo diye asdfjkl

sonrasında bir saat kadar beklemeyle ilgili kişiyle görüştük, iş olur veya olmaz orası önemli değil ama hiç unutamayacağım bi gün oldu. teşekkürler baba.