şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1 dakikanın asla üstüne çıkamadık. söyleyeceğini söyler ve kapatır. türk ataerkil aile yapısı sanırım bunu gelenekselleştirdi.

özür editi: ister istemez babası vefat etmiş olanları üzdüğüm için özür dilerim.
  • öğrencilik yıllarımda her ayın 14'ünde arar ne kadar lazım, yarın kaç lira göndereyim der aklındaki rakamı söylemezsem biraz sorgular kapatıdırdı. ortalama 48 saniyeye denk gelirdi bu da.

mezun olduktan sonra da annen niye telefona cevap vermiyor ya da bu telefonda şu işlemi nasıl yapacağım diye sormak için arıyor. o da ortalama 2 dakika falan sürüyor.
  • üniversite yıllarında, evden uzaktayken en fazla iki dakika.
    normalde konuşmayı sevmezdi rahmetli, telefonda konuşmayı hiç sevmezdi. çalan telefona bile mecbur kalmadıkça bakmazdı. iki dakika iyi performanstı.
  • olsa da şimdi sadece nefesini duysam saatlerce kapatmazdım.
    bir de silmeye kıyamazsınız rehberinizden, aylar sonra bir başkasının resmini görürsünüz whatsapp’tan işte o zaman bir yumruk daha oturur boğazınıza.
  • benim için ortalama 45 saniyedir. bu konuşmanın sıklığı da başka bir tartışma konusu.

bence bunun sebebi anne ile daha çok konuşmak ve anneye anlatılan her şeyin babaya da ulaşması. biz erkekler genelde bildiğimiz konular hakkında tekrar konuşmayı sevmeyiz.
  • söylenmesi gereken söyledikten sonra ''tamam canım, hadi bakalım'' eşliğinde 42-46 saniye aralığında.
  • askerlik yaparken genelde 1 dakikanın üzerinde. sivil yaşantımda ise genelde 1 dakikayı geçmeyen süredir.
  • 2 saat önce 8 dakika konuştuk. 1 saat konuşmuşluğumuz da var. bazen çakır keyifken arayıp şarkı da dinletir. canım babam benim.
  • 10 yıldır sesini duyamıyorum hayatımın kahramanının.
    en son telefon konuşmamızın üzerinden 10 yıl geçmiş. söylemesi ne kadar kolay. 10 yıl!

konuşun lan babalarınızla!
    arayın durduk yere, sesini duymak istedim deyin!
    şimdi arayın hatta!
    ertelemeyin...
    hayat ertelemek için kısa, geri kalan her boktan mevzu için gereksiz uzun...
  • sevgilinin yeni birini bulduğunda çıkardığı kavga ile aynı sürededir.