• ankara kızılay konur sokaktaki en bir vakit geçirilesi yer haline gelmiştir. irish görünümlü bu cafe-bistro mekan, çalan müzikler ve duvarlarında yazan sözlerle, loş ışıklı ev mobilyalı ortamı ve arkadaki sigara içilen üstü açılabilir havadar kısmı ile candır canandır. bu mekanın çalışanlarının her biri birer kediseverdir ve etrafta hep gezinen en az bir kedi vardır. yemekleri özenle yapılır, akşam tıka basa dolu olduğu zamanlar nadir anlar dışında servisi de hızlıdır. çalışanların her biri roman kahramanı gibi değişik kıyafetler,bilimum şapkalar ve aksesuarları ile insanın dikkatini çekerler. kısacası gidip görülmeye değerdir. yeşil renkli* birasını içmeden eve dönmeyin.
  • yeşil bira satıyorlar. sadece 1 tele farkla bu biraya sahip olabilirsiniz.
    şimdilik ortalarda kedi yok, heyecanla beklemekteyim.
  • keyifli bir havası olan bar. son kızılay bar keşiflerimiz arasında en öne çıkan isimdi. yeşil birası biradan nefret eden bünyeleri bile kendine sevdirebilir. arka tarafında sigara dumanı biraz fazla, rahatsız olanlar varsa ön taraf daha ideal diye düşünüyorum.
  • konur sokağın en güzel mekanı.
    hızlı servisi, şahane çalışanları, sıcak sevimli ortamı, güzel yemekleriyle ve müzikleriyle....

geliniz. eşinizi dostunuzu da getiriniz....
  • ankarayı her ziyaret edişimde mutlaka uğrayıp, saatler geçirdiğim mekan ...
    ilk gittiğimde büyülenmiştim ve bende oldukça etkili lan bi anısı da vardır mekanın. belki de o yüzden o kadar etkilendim ve hep gitmek istiyorumdur. anıları taze tutmak lazım.
  • burada çalışan mavi saçlı kıza baya uzaktan yazıyorum. guzel mekan vesselam
  • konurun en güzel en samimi mekanlarından biri, ön bahçesinde kahvaltı, arka bahçesinde dostlarla bira ya da şarap eşliğinde sohbet güzeldir. mekanın yıpranmış gerçekçi dokusu sayesinde kendinizi eski bir romanın içerisinde hissedebilirsiniz. bir de doğan isimli saçları hafif bonus çalışan bir arkadaş var ki gecenize güzellik katacak sempatiye, kafaya, birikime ve komediye sahip. eğer bir gün burayı okursa kendisine de selam olsun.
  • ankara'ya her gelişimde mutlaka ziyaret ettiğim ve zamanım dar olsa bile bi bira gömdüğüm mekan. az önce ön bahçesinde yemek eşliğinde ritüeli tekrarladım.

2013-14 ankara'sında staj çıkışlarında uğrar, öğrenci halimizle biramızı içer, bişeyler atıştırır, muhabbet eder kalkardık. ankara'da çok şey değişmiş, babel'deki samimiyet ve güzellik değişmemiş. konur benim için hala ziyaret edilecek bir yerse, iki sebebinden biri sensin babel. diğer sebep (bkz: imge kitabevi)
hesabın var mı? giriş yap