şükela:  tümü | bugün
  • suat toktaş ve mustafa hoş'un temelini attıkları türkiye'nin ilk youtube haber kanalı. bu ayın sonlarına doğru çıkmayı planlıyorlarmış.

https://www.medyaradar.com/…adarozel-haberi-2014209
  • türkiye'nin ilk youtube haber kanalıymış.24 saat canlı mı olacak acaba.merakla beklemedeyiz.
  • buradan üye olup izleyebileceğiniz "türkiye'nin ilk youtube haber kanalı".

türkiye'de her geçen gün güvenilirliğini yitiren ana akım medya hızla yerini yeni medya'ya bırakıyor. televizyon kanallarında yöneticilik yapmış, çalışmış ama hükümetin yanında yer almadıkları için, sadece doğruyu söyledikleri için sektör dışına itilen veya sektör dışına çekilen isimler bir şekilde kendi mecralarını inşa ediyorlar.

kanalın kurucu isimlerinden mustafa hoş iyi bir gazeteci/yazar olduğu gibi iyi bir yöneticidir de... dürüstlüğe, çalışkanlığa ve iş ahlakına öncelik verir.

babıali tv'den beklentilerimiz elbette yüksek olacak. sadece haber aktarımlarından çok, yapılmış haberlerin doğrulanmasına ve elbette analizine ihtiyacı var izleyicinin. çünkü içinde bulunduğumuz dönemde vatandaş haberciliğinin de gücü yabana atılmamalı. bu tempoda haber atlatmanın ve/veya haberi ilk kez vermenin pek de bir önemi kalmamış görünüyor. bunun yerine arka planı, içeriğin teyidi ve yorumlanması önem kazanıyor.

bağımsız ve cesur olacağına şimdiden inandığım babıali tv'nin yolu açık olsun.

yokuş çıkmaktan yorulmayanlara da kapısını hep açık tutsun.
  • "mekanın sahibi geri geldi bebeleri pistten alalım" dedirtmesini umduğum youtube üzerinden haber yapacak olan ilk haber kanalı...

eskiden "haber" e öncelikli ulaşmak, içeriği oluşturmak, doğru bilgi vermek, muhabir, sahanın sıcaklığı, editör gibi haberi haber yapan ana unsurlar çok önemliydi...

adeta haberin heyecanını iliklerimizde hissederdik. gözlerimizi ayıramazdık.

en son ne zaman böyle bir haber izlediniz? hatırlıyor musunuz?

şimdi "gazetecilik" adı altında ideolojik halkla ilişkiler memurluğu ya da manipülatorlük yapan alçaklar yüzünden itibarı sıfırlanmış mesleğe tekrar itibar getirmesini umduğum gerçek gazeteciler, gerçek muhabirler, "kamu yararı" gözeten insan gibi insanlar geri dönüyor.

mustafa hoş çok deneyimli biri. ben daha genç bir delikanlı iken kanal 6'da formatını oluşturduğu "metin uca ile sabaha merhaba" programı hâlâ aklımda.

daha 16 yaşında bir delikanlı iken haksızlığa karşı tepki duymam için beni harekete geçiren tohumları atmıştı.

haksızlığa karşı, vicdansızlığa karşı insan onuru kadar değerli olan "hayır" diyebilmeyi ve "hayır" diyebilmenin, omurga sahibi olmanın ne demek olduğunu farketmiştim. ve bunun bedelinin ne kadar ağır olduğunu da gördüm, yaşadım.

t: özetle sabırsızlıkla beklediğim haber kanalı
  • kurucularından mustafa hoş ve suat toktaş'ın newslabturkey'e verdiği ve babıali tv'nin yola çıkarkenki amaçlarını anlattığı söyleşi şuradan okunabilen platform.
  • 9 ocak 2020’de, 90 günlüğüne canlı yayın ve içerik paylaşması yasaklanan, youtube dünyasından yayın yapan kanal.

erkeğin farklı illerde evi ve eşi olabileceğini savunan ebubekir sifil isimli islamcı yazar ve yalova üniversitesi öğretim görevlisi olan şahsın girişimiyle yayınına sansür gelen babıali tv’ye youtube’dan ilk uyarı nurettin yıldız isimli sosyal doku vakfı başkanı olan şahsın itirazı sonrası gelmişti. ikincisini ise ebubekir sifil isimli şahsa ilişkin içerikler nedeniyle alan kanalın 90 gün canlı yayın ve içerik paylaşması engellenmişti. fakat o 90 gün dolduğu halde kanalın yayına başlamadığı görülmekte. durumla ilgili herhangi bir açıklama da göremedim.
  • bir aydır yeniden canlı yayınlarına başlayan kanal. pek de el atılmayan konulara cesaretle giriyorlar, tacizci şeyhi, tarikatının mal varlığını dün çok detaylı anlattılar. youtube'dan canlı izlenebiliyor.
  • çok güzel yayın yapan kanal.

türkiye gerçeklerini onurlu ve kaliteli habercilik ile yorumluyorlar.

an itibariyle mustafa hoş ve fergün atalay yayında berat albayrak'ın istifası hakkında konuşuyorlar.

https://www.youtube.com/…_g4_c&ab_channel=babialitv
  • 24 mart 2021 itibariyle yayın hayatına son verme kararı alınmış olan platformdur.

mustafa hoş'un açıklaması

--- spoiler ---

zor bir gün benim için. çünkü @babialitv’nin yayınına son veriyoruz. çok emek verdik, çok uğraştık ama yolun sonu geldi. amacımız partileşen medya ortamında ana akım medya yolunda bir tuğla döşemekti.
    iktidarın zehirlediği bir medya var. bu zehir muhalafete de sıçramış durumda

herkes kendi yandaşını yaratmaya çalışıyor. gerçek yerine herkes kendi kurgusunun manipülasyonunu istiyor. bağımsız kalmanın bedeli ağır. bu yüzden babıali tv bağımsız kalmak için yayınına son veriyor.

babıalitv’nin kuruluşundan beri maddi manevi arkasında duran melek ve insan yatırımcısı @uysalav teşekkür ediyorum.

bir maniniz yoksa bu akşam 21.00’de @babialitv'de neden kapanıyoruz ve bundan sonra ne olacak onları konuşuruz. babıali tv’yi izleyen ve destek olan herkese teşekkürler. belki bir gün yeniden başlarız. kim bilir... iyi ki varsınız..
    --- spoiler ---