şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'de(imge kitabevi'nin tam karşısı) alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri ile hizmet veren iki katlı über işletme.

mekanın işletmecileri tuncay abi ve erdal abi ile tadından yenmez bir güzelliktedir. yol düştükçe, fırsat bulundukça gidilir ve bir şeyler içilir ağız tadıyla. mekanın önündeki balkon/bahçe kıvamındaki girişindeki dört farklı masa ortak muhabbet eder zaman zaman. ikisi kedi olmak kaydıyla ben dahil pek çok müdavimi vardır.
  • ankara kızılay'da selanik sokakta, satranç oynayabileceğiniz mütevazı bir yer.
  • uzun zaman sonra bugün gitme şansı buldum. ve uzun zaman sonra bir zaman tüneli açıldı zihnimin derinliklerinde...

ilk geldiğimde şu mekana saçlarım vardı mesela. o yıllarda henüz yeni evliydim ve yanımda yavşak gökan(isminde h harfi olmamasından kıllanmalıydı zaten) ve adamım berkay vardı. aradan çok zaman geçti...

bu süre zarfında sevgili kuzenim burak’ın ex aşkı gözde evlendi, ben boşandım, sonra gözde boşandı. babil hep yakın şahittir duruma. verandada bir sahil kokusu tabi.

zülfü abiden çok arayıp da bulamadığım cem karaca’nın üryan geldim 45’liğini bulduktan sonra da moda’dan kaptırıp kendimi atmıştım buraya ve gömleğimin cebinde bir çocuk heyecanı da hazırkıta beni bekliyordu.

sonra kuzen evlendi, önceki seneydi. babil gene yakın şahit duruma. kuzenin doğumgününde toplandık şuralarda bir yerlerde gene.

saçları dökülmekte olan hafızam beni yanıltmıyorsa galatasaray, real madrid’i en son gene babil’de yenmişti. kulağımın tekinde bir kulaklıkla film izlediğim günler de yaklaşık o dönemlerdi.

bir zaman tüneli açıldı, geleni-gideni eksik olmadı bugün. üst üste koyup topluyorum hepsini bir edip cansever misali.

babil edebiyattır, babil muhabbettir, babil iyidir, güzeldir.

unutmadan;

benim can vermeye dermanım mı var?