şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir kitap satış sitesi. ayrıca e-kitapta da birşeyler yapacağa benziyor.

  beş dilde kitap satmayı hedefliyor: ingilizce, arapça, almanca, fransızca ve farsça.

  şubat itibariyle faaliyete geçecekmiş.

  siteyi kuran şirket için bakınız: libronet
 • bugün itibarıyla hizmete başlamıştır.

  aynı işi yapan, aynı hizmeti veren diğer sayfalara kıyasla daha sâde, daha şık, daha temiz, dolayısıyla daha "modern" bir tasarım. içerik olarak incelemek fırsatını bulamadık. bulsaydık da bir şey anlar mıydık...

  bu işin erbâbının değerlendirmelerini beklememiz daha yakışık alacak.
 • hemen ilk eleştirimi söyleyeyim.yeni çıkan kitapları türkçe ve yabancı diye ayırmaları olmamış.benim örneğin idefixde ilk baktığım yer "yeni çıkanlar" bölümüdür ki oradan yerli yabancı yeni çıkan bütün kitaplara göz atma şansım olur.uğraşamam öyle önce türkçeye tıkla sonra yabancıya . to be continued...
 • henüz ilk günden ara ara http/1.1 service unavailable hatası veren internet sitesi.
 • kitap okuma alışkanlığı edinildiği zaman alışveriş yapılabilecek kadar iyi olan site.
 • özellikle kitap kapaklarına önem veren bir yer olmuş. şimdilik metis yayınları ve birkaç yayınevinin kitaplarında gördüm. kapaklar arkalı önlü bir şekilde ve net olarak görülüyor. ihtimal yayıncılar kapak görsellerini paylaşmışlar. diğer yayıncılarla da anlaşırlarsa fena olmaz gibi. örnekler de şöyle:

  http://www.babil.com/…efendisi--tek-cilt-ozel-basim
  http://www.babil.com/…nler/1412476/hepimiz-yamyamiz

  edit: domingo'nun kitapları da böyle:
  http://www.babil.com/…6587/sifirdan-baslamak-745028
 • dün öğle saatlerinde verdiğim siparişi yarım saat geçmeden kargoya verip bugün öğle saatlerinde elime geçmesini sağlamış yeni bir kitap satış sitesi.

  siparişimi bu özenle elime ulaştırdıkları ve hediye ettikleri muzıkacı yanko ve kamyonka kitabı için teşekkür ederim. umarım piyasada kalıcı olurlar.
 • bu tarz alışveriş siteleri söz konusu olduğunda, sözlük eleştiri kutusudur. markalar yerden yere vurulur, ters giden şeyler abartılarak yazılır, haklıdır da insanlar genelde. fakat babil.com gibi yeni ve alanında çok güçlü rakipleri bulunan bir firmayı da övmeden geçmek, onlara karşı büyük haksızlık olur.

  altyazı'nın bu ayki sayısındaki bir reklamdan gördüm babil.com'u, ilgimi çeker yeni internet siteleri, girdim ve beni muhteşem bir tasarımla karşıladı babil. hemen o akşam (pazar akşamı) sekiz kitaplık bir sepet hazırladım ve siparişimi verdim. pazartesi kargolandı, salı sabahı da elimdeydi. bir adet hediye kitap ve bir bez çanta ile beraber. idefix ve d&r gibi sitelerin yavaş hızları ile karşılaştırıldığında yıldırım hızıyla çalışması bir yana, sitesindeki "okuma listeleri" ve okurun içerik keşfedebilmesi için harcanan bu çaba gerçekten takdire değer. ayrıca kitap sayfalarında e-kitap isteğinizi de iletebildiğiniz bir link olması ufak bir detay olsa da geleceğe yönelik muhteşem bir plan.

  hızlarını ve tasarımlarını bozmadan devam etmelerini diliyorum. kaliteli alternatiflere ihtiyacımız var.
 • ekşi sözlük'e de yansıyabilecek çalışmalar yapmaları halinde daha da başarı kazanacağını düşündüğüm site. sırf ne eksiklikleri var diye direkt önyargıyla sitelerine girdim ancak henüz bulamadım, iyi yoldalar. kanaatimce sadece sanalda kalmayıp gerçek hayatta da vuku bulacak bir takım edebiyat etkinliklerine katılırlarsa kısa zamanda önemli bir yol alabilirler. çünkü herkes farkında bir tıkanıklık var kitap satış işlerinde. ne idefix, ne kitapyurdu eski tıkırında değil. yeni siteler var ama her kitabı da bulamıyorsunuz onlarda ve yeni kitapları hemen veritabanlarına eklemiyorlar. bu anlamda olumlu buldum babil.com'u. devam.
 • 1 temmuz'a kadar kargoyu bedava yapmışlar. *