aynı isimde "babil" başlığı da var
57 entry daha
  • tek tek hepsi için isim vermek doğru olmaz ama mesut akusta'ya kadar tüm kadronun bir reytingi var bu dizide.

tabi ki halit ergenç ve ozan güven'i üst üste koyunca tahminim cuma gününün en çok izlenen dizisi olacak ilk bölümden itibaren, bu çok açık.

dizi ilk digiturk için duyurulmuştu. platform kanalı için yapılmış ya da orada yayınlanabileceği düşünülen bir dizinin genel bir kanalda yayınlanması biraz şaşırttı ama kadro sağlam olduğu için üzerinde düşünmedim. vardır bir bildikleri.

tv'de bu yıl düzenli takip ettiğim bir dizi yok. tutunamayanlar dizisini takip ederim gibi görünüyor. ama bu dizinin senaryosunu yukarıda yazdığım 2 oyuncu okuyup beğenmişse, bize de hayırlı olmak düşer*

*28 defa izlediğim aile arasında filminden kaldı, kurtulamıyorum bu espriden.. :)
  • yapımcının akrabası başlık açmış.

berbat bir yerli dizi daha geliyor dedirten başlık.
  • çok net breaking bad'den esinlenme.

breaking bad - çaresiz bir kimya öğretmeni uyuşturucu üretme işine giriyor.
    babil - çaresiz bir ekonomi profesörü saadet zinciri kuruyor. (her ikisi de mesleki bilgilerini kötü amaçla kullanıyor)

breaking bad - walter white'ın karısı kocasının eski arkadaşlarından yardım istenmesi gerektiğini düşünür.
    babil - irfan'ın karısı kocasının eski arkadaşlarından yardım ister.

breaking bad - ikinci ana karakterin (jessie) tehlikeli kişilerle ilişkisi vardır ve walter white'ın da başını belaya sokacaktır
    babil- ikinci ana karakter olduğunu düşündüğüm ilay'ın tehlikeli ilişkileri vardır ve irfan'ın başını da belaya sokacak diye anlıyorum.
  • boktan bir türk dizisi daha demekten başka bir yorum getiremeyeceğim dizi.

salak salak entrikalar olacak,
    gen kız ile 50 lik dede birbirlerine aşık olacak,
    eski karı gelecek ortalığı karıştıracak,
    işte arada işe gidip gelecekler falan,

lan salak bi türk dizisi işte ne bekliyorsunuz?

tek farkı; belli ki sağlam bütçeleri var ve her yerde reklamları coşuyor.

ama işte kan yok, tehlike yok, heyecan yok, seks yok, zekadan eser olmayacak, sadece kim kimi kiminle aldattı entrikaları ile dolu yeni bir ahmak türk dizisi olacak. demedi demeyin.
  • bol entrikadan başka hiç bir şey içermeyeceğini düşündüğüm klasik türk dizisi.

bana göre değil beyler. game of thrones'dan sonra dizi de seyredilmiyor ki.
  • herkes birine benzetmiş, ben de breaking bad’ciyim. oradan esinlenilmiş. ay yapımın çoğu yapımı böyle bir yerlerden esinlenme zaten.

senaryo iyi, oyuncuların kaşeleri yüksek. tutar diyecem de dizi yapımcılarının en büyük düşmanı gene kendi açgözlülükleri. senede 35-40 bölüm, herbiri 90-120 dakika yapınca kralı tutmuyor, insanlar vazgeçiyor. eski zamanlarda olduğu gibi millet senede 40 bölümlük aşk-ı memnu’yu izledikleri gibi gözlerini kırpmadan izlesinler istiyorlar ama geçti o dönemler, bitti artık.
  • tüm karakterlerin idealist olduğu dizi.
  • "bab" kapı "il" ise tanrı demek.
    babil tanrı kapısı anlamına gelir. paranın tanrı ekonomistlerin peygamber olduğu bu günün dünyasına uygun bir dizi...
  • yine hasta bir çocuk ama sanırım bu sefer baba oğlunu kurtarmak için biriyle uzuuun bir gece geçirecek gibi
  • alakalı alakasız dizilerde hayvan gibi banner lar kullanan ve o anda izlediğim dizide bir anda dizinin babil de devam ettiğini hissettirip geri çeken dizi hedesi. hayırlı olsun, kadro iyi içine edip reyting kurbanı etmeyin diziyi, halit abi var ise sıkıntı yok diyorum..
1818 entry daha
hesabın var mı? giriş yap