şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'ün ve istanbul'un önemli sahaflarından biri. halen yapıyor mu bilmiyorum ama kitap müzayedesi yapardı. elinde gerçekten nadir kitaplar vardır. ikinci el kitap satıp kendine sahaf diyenlerden değil sahaf kelimesinin gerçek karşılıklarından biridir. sahibi lütfi bayer'dir.

dükkanından fotoğraflar:

http://www.facebook.com/…hp?oid=9746420750&view=all

ukteyi veren: trapperzones
  • geçenlerde bir müzayedesine katıldığım sahaf. küçük bir müzayedeydi 8-9 katılımcı vardı. ben kelepir bir kaç kitap aldım çıktım. dermişim, ne çıkması lan. böyle güzel sahafa gitmişim rafları iyice incelemeden, taramadan çıkar mıyım. müzayede bittikten sonra da baya oyalandım, kendi çapında bir mabed.
  • kadıköy-moda'da, ressam şeref akdik sokak üzerinde bulunan sahaf.
  • özellikle türk klasiklerinin ilk baskılarını çok ucuz fiyatlara bulabileceğiniz sahaf. huzur bulduğum yer.
  • başka sahaflar da yapıyor mu bilmem ama, 'şimdi al sonra ödersin.' diyen öğrenci dostu sahaf.
  • sözlükteki ilgisizliğe şaşırmamla beraber sağlam adamların katıldığı babil konuşmalarının yapıldığı yer.
  • bir sahaf olarak aradiginiz hemen hemen her kitabi bulabileceginiz, buldugunuzu oturup okuyabileceginiz birkac sirin masasi olan, mutfagi da kesfedilesi ispartada ki huzurlu mekan.
  • kapanacağına dair dedikodular duymuştum da geçen gün kadıköy'de gözüm görmeyince bir fena olduğum sahaf. umarım yanılıyorumdur umarım kapanmamıştır.

edit: neyse ki kapanmamış, az öteye taşınmış.
  • yeni yerinde biraz daha ferahlamış kitaplar. hiç yadırgamaya gerek yok, sahaf arayan belasını da bulur babilini de bulur.