şükela:  tümü | bugün
  • yerli bebek sütü üreticisi. ürünlerinde adından da anlaşılacağı üzere keçi sütü kullanılıyor. diğer bebek sütü markalarının aksine ürünlerinde ilave şeker ve palm yağı yok.
  • ilk yerli mama keçi sütünden üretiliyor.
    bizde (bkz: golden goat) kullanıyoruz. ufak bir paket olsa alıp kullanmak istiyorum yerli olduğu için firma ile irtibata geçtim ama dönüş yapmadılar.
    yaptığın araştırmalar sonucunda çok kötü koktuğunu yazmis alıp deneyenler bilemedim vallahi.
  • ilk ay yeterince kilo alamayan bebeğimize ezberden aptamil pregomin as veren doktora kıl olmamdan mütevellit, anne sütüne takviye olarak 15 gündür bebeğimize verdiğimiz mama. ilave şeker, tuz, soya lesitini ve palmiye yağı gibi zararlı bileşenler içermemekte olup, yerli keçi sütlerinden yapıldığı için oldukça da besleyicidir. şöyle ki; literatüre göre bebekler günde 20-30 gram arası almalı ve bu mama ile bunu karşılayabiliyoruz.

şiddetle tavsiyedir, 3 adetini 93 tl ye almıştım. fiyatı da gayet uygun.
  • bebeklerime günde bir kez formül süt veriyorum ve piyasadaki bütün mamaları denedim. tek tada alışmasınlar ve farklı ürünlerin içeriklerinden faydalansınlar istedim.
    gecen gün bundan da aldım bir kutu.

kutuyu açar açmaz kötü koktuğunu fark ettim. ayrıca kolay çözünmüyor ve topaklanıyor. bebeklerim de tadını hiç sevmedi ve içmediler.

bir daha almam dediğim tek mama markası oldular.
  • bebekleri sadece keçi sütü ile beslemek (bkz: megaloblastik anemi) ye sebep olabilir.
    ağırlıklı olarak demir içeriği bakımından fakir olan keçi sütüyle beslenen bebeklerde görülen beslenme bozukluğuna bağlı bir anemi tipi.
    içerdiği demir ve folik asit miktarı diğer mamalara göre çok azdır.