• keçi sütünün demir ve folik asiti düşük olduğu yönünde eleştirilmiş ama
    formül mamalar sadece sütten yapılmıyor baby goat zeytinyağlı nın üstünde %50 keçi sütü yazıyor. içindekiler kısmında demir sülfat ve folik asit eklendiği belirtilmiş
    kutu üstündeki besin değerlerinde 100ml içime hazır mama için:
    1 numara hipp combiotik 0,5mg demir , 10 mikro gram folik asit
    1 numara zeytinyağlı baby goat 0,8mg demir, 15 mikro gram folik asit
    içeriyor
    yani keçi sütünde eksik diye eleştirilen mineraller baby goat fomülünde hipp e göre %50 daha fazla.

başka bir sıkıntı yoksa en azından kağıt üstünde hipp den daha sağlıklı görünüyor(%50 keçi sütü %2 zeytinyağı) eksik olarak ilk bakışta sadece prebiyotik bakteri eklenmediği görülüyor.
  • diğer mamalar kahve kreması gibi çözünürken bu mama direk çözünmüyor hafif ılık suda çözünüyor ve yağlı bir katman kalıyor biberonda, %50 si keçi sütü olduğundan herhalde keçi sütü yağlı olur çok, ilk sma kullanıyorduk sonra bunun içeriğini görünce buna geçtik, bence başarılı.
  • ilk ay yeterince kilo alamayan bebeğimize ezberden aptamil pregomin as veren doktora kıl olmamdan mütevellit, anne sütüne takviye olarak 15 gündür bebeğimize verdiğimiz mama. ilave şeker, tuz, soya lesitini ve palmiye yağı gibi zararlı bileşenler içermemekte olup, yerli keçi sütlerinden yapıldığı için oldukça da besleyicidir. şöyle ki; literatüre göre bebekler günde 20-30 gram arası almalı ve bu mama ile bunu karşılayabiliyoruz.

şiddetle tavsiyedir, 3 adetini 93 tl ye almıştım. fiyatı da gayet uygun.
  • doktor, keçi sütünün folik asit eksikliği yaptığı gerekçesiyle, kesinlikle tavsiye etmedi.
  • katma değer nedir sorusuna verilebilecek bir yanıt olan bebek maması markası. tek başına pek para etmeyen ve yurt dışına zor satılabilen bir ürün olan süt bebek maması haline gelince katma değerli bir ürün haline dönüşüp faydalı oluyor. böyle markaların daha da artması gerekir.

mamanın kokması tamamen keçi sütüne ve kokusuna alışık olup olmamakla alakalı bir durumdur genelde. aynı "kokma" durumu sadece inek eti tüketenlerin koyun eti karşısında da yaşamaları ile aynıdır.
  • bebeklerime günde bir kez formül süt veriyorum ve piyasadaki bütün mamaları denedim. tek tada alışmasınlar ve farklı ürünlerin içeriklerinden faydalansınlar istedim.
    gecen gün bundan da aldım bir kutu.

kutuyu açar açmaz kötü koktuğunu fark ettim. ayrıca kolay çözünmüyor ve topaklanıyor. bebeklerim de tadını hiç sevmedi ve içmediler.

bir daha almam dediğim tek mama markası oldular.
  • bebekleri sadece keçi sütü ile beslemek (bkz: megaloblastik anemi) ye sebep olabilir.
    ağırlıklı olarak demir içeriği bakımından fakir olan keçi sütüyle beslenen bebeklerde görülen beslenme bozukluğuna bağlı bir anemi tipi.
    içerdiği demir ve folik asit miktarı diğer mamalara göre çok azdır.
  • içeriğinin temiz olması ve keçi sütü az gaz yapar düşüncesi ile başladık bu mamaya. keçi sütünden mi içerisindeki ayçiçek gibi yağlardan mı bilmiyorum biberonda yağlı bir katman oluşturuyor. kolay çözünmüyor diğer markalar gibi. ancak işin kötü yanı gaz az olur diye aldığımız mama bizim oğlanı kabız yaptı. kakasını yapmakta zorlandı hep. paketi bitmeden değiştirdim artık gün itibariyle. evolvia’ya geçtik. ilk günden tabi biogaia ve relaktazın da yardımıyla kakasını yapıverdi. mamadan kaynaklı olduğunu düşünmemizin nedeni diğer mamanın yanında da aynı damlaları kullanmam. her bebekte farklı olabilir tabi ama, bizde kabızlık yaptı kısacası.
hesabın var mı? giriş yap