şükela:  tümü | bugün
 • uzun ve mesakatli bir sureci, ufak ufak parcalara bolerek, adım adım ilerleme durumu.
 • tenis sporunu konu alan, 2007`de baslayip gunumuze dek devam eden manga serisi. pek caliskan, okulun onur ogrencisi olan, ama fiziksel olarak zayif maruo eiichirou`nun hikayesini anlatmaktadir.
 • cengiz baysal'ın babajim records'dan çıkmış olan yeni albümü.
 • 2014 bahar sezonunda animesi yayınlanmaya başlayan tenis konulu spor animesi. ana karakterimiz tam titiz onur öğrencisidir. titiz derken aldığı notlar olsun, yediği yemek dahil hayatını tam bir düzgün program içinde yaşar. el yazısı mükemmeldir vesaire ama formdan düşmemek için haftada bir kez olsun fiziksel aktivite yapmak ister ve futbol, voleybol veya basketbol tarzı fiziksel aktivite gerektiren bir kulube girmek ister liseye geçtikten sonra. derken kendisine uygun kulüp ararken tennis kulübüne göz atmaya karar verir ve orada kendisinden önceden not almaya gelen sarışın ve okulun birinci sınıflarının en güzel kızı natsu ile karşılaşır ve yavaş yavaş ona karşı hisler beslemeye başlar ve kendisi tennis sporuna başlamasına vesile olur olaylar gelişir felan. kısacası bir prince of tennis olmasa da böyle spor animelerini sevdiğimden bu sezon takip edeceğim seriler arasında yowamushi pedal gibi. haikyuu var bir de basketbol animesi bu sezon yayınlanan ama ona sonra bakmayı planlıyorum. eğer o seri de tsubasa'ya bağlarsa yani attıkla- lan bir saniye o voleybol animesiydi yani oyuncuların çektikleri özel şutlar var ise işte o zaman izlenir o seride ona da bakacağız yani. her neyse mangasını takip edenlerin gayet gideri olduğunu söyledikleri seri ve bu sezonun güzel spor animelerinden birisi olacağı kesin gibi. ilk bölümü de güzeldi. özellikle eiichiro'nun natsu notunu aldıktan sonra, notunun üzerine yemek dökmesinden sonra bayıldığı sahnede bastım kahkayayı. böyle titiz olmakta aşırı hastalık kardeşim. her şeyi tam düzenli yapmakta neyin nesi. harbiden de yaşlı adam gibi gözüküyor bu haliyle. neyse ama natsu sayesinde hayatında değişim rüzgarları esecek ve bu değişimi beraber izlemek pek bir zevkli olacak.
 • büyük değişimlere karşı yılmadan yürümenizi sağlayacak, adımları aşarken başarma duygusunu yaşamanızla motivasyonunuzu arttıracak bir strateji. yoksa sabret dur. arada mutlu da olmalı.
 • yaklasık altı aydır yolunu gözledigim animedir. özet gecmem gerekirse kisisel gelisim seven, nispeten realistik spor animelerinden hoslanan tarzda bir bireyseniz hastası olacağınız bi seri olacaktır.

  ruhunda hajime no ippo ile slam dunk arındıran, karakterlerinde mitsuru adaçi derinliği olan bir seri. mangası vakt-i zamanında o kadar sarmıştı ki raw halini google translate+ imaj scan eden programlarla okumaya kasmıştım.

  nasıl kuroko no basuke slam dunk'ın kötü ikiziyse, bu da prince of tennis'in iyi ikizidir. korkmadan izleyin. izlettirin.
 • haikyuu'dan bin kat daha iyi olan tenis temalı spor animesi. geçen sezon zevk alarak izlediğim spor animeleri arasında yowamushi pedal vardı ve o serinin ilk sezonu bittikten sonra her hafta keyifle izlediğim tek spor dizisi şu bu serinin animesidir.
 • animesinin ilk sezonu 25. bölüm ile bu haftaki bölümüyle sonlanmıştır. her ne kadar ei-chan hislerini nat-chan'a açmasa da ilk sezon itibariyle, her ne kadar ben bu sezon söyler sanıyordum ama öyle olsaydı bir anlamı kalmazdı tabii seri devam edeceği için çünkü shounen ve genellikle seri sonlarına doğru olur bu işler, sanırım ikinci veya sonraki sezonlarında sezonlarda açılacak kıza. nat-chan'ın da ei-chan'dan hoşlandığını gösteren işaretlerin kesinlenlemesi bu bölüm itibariyle güzel oldu. her neyse efenim ikinci sezon da 2015 bahar sezonun da devam edecek. severek izlediğim spor animelerinden birisiydi ve eğer realistik spor serisi tutkunlarıysanız bu seri mutlaka izlenmesi gereken spor animelerinden birisi. eğer vaktim olursa baharı bile beklemem mangasını okumaya başlarım bile.