şükela:  tümü | bugün
 • konyada doğuştan vajinası olmayan suriyeli kadına yapılan operasyondur.

  link
 • artık rahatlıkla bı düzine bebe yapabilir.
 • ülke resmen suriyelilere çalışıyor. bunun vergisini ne zaman ödüyoruz.
 • ülkeye yarardan çok zarar getirecek 6-7 çocuk şimdiden hayırlı olsun.
 • bacak omuza pozisyonuna yeni bir soluk getirmiştir.
 • ne olursa olsun bir kadının, bir insanın hayatını değiştiren olay. bu umut ışığıyla kadının söylediği şey de "anne olmak istiyorum". yani suriyelilikle, bir düzine bebek yapıp bakamamakla, ırkçılıkla süslü söylemlerle dolu, kolayca ve aşağılayıcı cümleler kurmak ne acı. bu haberi okur okumaz gördüğüm tek manzara, cinsel organı ve rahmi olmayan fakat anne olmak isteyen bir kadının çaresizliğinin çıkış noktası bulması oldu. dikkat edin de ideolojik söylemler, insanlığınızı öldürmesin.
 • ekşi sözlük mantığı:

  bir türk'e devlet tarafından bir iyilik yapıldı

  -bize ne amk :d

  bir suriyeliye devlet tarafından bir iyilik yapıldı

  -niye ya? devlet niye bunlara sahip çıkıyor? tamam yönetmelikte her türk bu tedaviden yararlanabilir ama yararlanmış türk var mı? şimdi bunlar insan değil biliyorsunuz...

  batılı bir ülkede bir türk'e iyilik yapıldı.

  -helal be falanca memleketine adamlarda teknoloji var ama insanlık da var işte böyle be falanca memleketin kalitesine bak.

  edit: bir adam, bir köpeğe basit bir iyilik yaptı

  -dünya bunlar için dönüyor

  edit 2: hepimiz ortak bir atadan geldiğimiz için bir insanın kedi yavrusuna şefkat hissetmesi, bir maymunla empati yapabilmesi oldukça doğaldır. yani aslında bütün canlılar aslında ortak bir bağı taşıyoruz ve insan ırkı olarak zannettiğimiz kadar yalnız değiliz. bütün dünyada insanlar aynı şekilde gülüyor, aynı şekilde ağlıyor veya farklı bir ifade ile bütün duygularını aynı şekilde ifade ediyor. hiçbirimiz birbirimizden zannettiğimiz kadar kopuk ve farklı değiliz. hele ki biz homo sapiensler olarak birbirimizden her ne kadar farklı olduğunu iddia etsek de aslında birbirimizin arasındaki genetik farklılık yok denecek seviyede. hal böyleyken bir başkasının sevincine ortak olmam, başkasının üzüntüsünü taşımam benim insani bir özelliğimdir. hele ki benim yaşadığım topraklarda olan bir insanın sevincini paylaşmam hiç de anormal değildir. gereksiz duyar falan yok dostlar ama sizin kim olduğunuzu unutmanız söz konusu. siz bir türk olabilirsiniz, ait olduğu kültür nedeniyle bir başkasını da hor görebilirsiniz ve bir başkasının üzerinde espri de yapabilirsiniz. hiçbirine bir şey demem fakat iş kişinin bedenine ve sağlığına gelince orada durmanızı isterim. bir insan, bu satırları okuyan bir başka insan kadar değerlidir ve sadece var olmak isteyen bir insanın sağlığını istememem için bir neden yok. ve bilin ki dostlar, sizin gibi düşünen insanlar dünyanın en psikopat milletlerini yarattı. çinlilere bakın, hiç korkmuyor musunuz? ya da yahudilerden? onlar da suriyeliler gibi asla güçlenmeyeceği düşünülen, ciddiye alınmadan hor görülen insanlardı.
 • devletimizin büyük hatasıdır! bence ülkedeki tüm göçmenleri, tüm evsizleri, sokakta yatanları, alkolikleri, kimsesizleri, yetiştirme yurdunda kalanları, açları, fakirleri, cahilleri, ilkokul terkleri filan hepsini mazot döküp yakalım! sonuçta hepsi "potasiyel suçlu" ya da "potansiyel zararlı". hatta sadece izmir filan kalsın, diğer illerin sularına kimyasal döküp herkesi telef edelim! bu arsız, onursuz, insan müsveddesi canlıları başka türlü tatmin edemeyiz.
 • suriyeli kadın için büyük, ülkemizdeki suriyeli nüfusu içinse çok küçük bir adımdır.
 • yapılmaması gereken iyiliktir.

  şu adamlara her türlü yardımı yapın ama üremelerine yardım etmeyin be kardeşim.