*

şükela:  tümü | bugün
 • ağdacıların uydurması olan "jilet kılları çoğaltır" olayının tamamen uydurma olduğunu idrak ettiğimiz son yıllarda, çoğu kadının lazer epilasyondan sonra en çok tercih ettiği yöntemdir.

  bunun için kadınlara özel tıraş köpükleri ve kadınlara özel tıraş bıçakları her geçen gün daha da seçenekli hale gelmekte.

  açıkçası erkek olmamaktan kelli midir nedir (genetik yatkınlık), gerçekten başlarda çokça zorlanılabilir, tıraş bıçağını tutmak ve cilde doğru şekilde temas ettirmek baya bir el alışkanlığı gerektiriyor, ama aşılmayacak şeyler değil.

  yalnız burada dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç husus var, ben ettim siz etmeyin;

  1- kuru bacağa tıraş bıçağı kullanmayın, ilk başta "aaa ne güzel ölü deriyi falan da temizledi" diye düşünebilirsiniz ama tıraş ettiğiniz sadece kıllarınız ve ölü deriniz değil! bunu tıraş işleminden 1 saat sonra falan gayet iyi anlıyorsunuz! tamamen tahriş olmuş ve cayır cayır yanan bir çift bacaklar birkaç gün geçirmek zorunda kalabilirsiniz. mutlaka kaygan bir yüzey elde edin, bunu en yokluktayken bile sabunla mutlaka sağlayın.

  2- önce kılların çıkış yönüne doğru, daha sonra da tersten alım yaparsanız iyi bir sinek kaydı tıraşı elde etmiş olursunuz.

  3- ilk başlarda kıllar uzama evresinde, çılgınlar gibi kaşındıracaktır, bunu en aza indirmek için ciltteki ölü deriyi temizleyin ve bacaklarınızı iyice nemlendirin, yine de ilk başlarda çok feci kaşınacaksınız kaçarı yok!

  4- millete kulak asmayın, kıllarınız çoğalmayacak ve tıraş sonrası mükemmel pürüssüzlüğü yakalayacaksınız.

  5- bu yöntemin en iyi tarafı, bacaklarınızda batık varsa, bir süre sonra bunlar sıfırlanacak.

  6- kişisel tavsiyelerimden biri, 2-3 kere tıraş ve ara sıra ağda metodunu kullanmanız.

  (bkz: haydi hayırlı tıraşlar)

  edit; jilet kullanımının kılları çoğaltacağı hurafesine karşı sonsuz inanç duyan arkadaşları aydınlatabilmek adına, bir umutla paylaşma gereği duydum; yardımcı olan yazar arkadaşa teşekkür ederim;

  http://www.evrimagaci.org/fotograf/56/1256
 • (bkz: bacakları kezzapla almak)

  daha pratik olur, kesin çözüm*
 • bir erkek olarak kullandığım yöntemdir. beş bıçaklı jilet ile ıslak kuru farketmez, on numara olur.
  not: yüzücü ve bisikletçiyim

  edit: jilet kılları kalınlaştırır diyenlere itibar etmeyin. kılın dibiyle ucu arasında elbette kalınlık farkı olacak. cahil olmayın. senelerdir jilet kullanırım maymuna falan da evrilmedim.
 • ağdaya göre daha uygun bir yöntem. daha az acılı. yalnız, traş bıçağı yerine de vücut kıllarını almaya yarayan makineleri öneririm. kılların uzaması daha uzun sürüyor.

  not: bir "ılık"
 • bir ağda reklamı çekiminde yönetmen yardımcılığı yapmış birisi olarak söylüyorum ki, deneme çekimlerine gelen oyuncu hanım kızlarımızın hatırı sayılır bir bölümü ''jiletle alıyorum çoğu zaman, pratik oluyor'' beyanında bulunmuştu. ''ayy jilet ne ya lazer yaptırdım ben'' diyip de sanki ''lazerle epilasyon olmak'' bir statü sembolüymüş gibi bu teknolojiye ayfon muamelesi yapanlar da yok değildi tabi. yani demem o ki; acele durumlarda jilet, daha geniş zamanlarda da soğuk ağda bandı, sir ağda gibi yöntemler kullanılıyor, ortamlarda da ''lazer varken ne jileti yea'' deniliyor, kesin bilgidir..
 • kemiği keserken zorlanılacak yöntem. testere tavsiye edilir.
  edit: işbu entry bacakları jiletle almak olarak açıldığı için içeriğe göre girilmiş olup şuan anlamsız olmasının sebebi başlığın taşınmasıdır
 • en onemli nokta hemen her seferinden sonra nemlendirmeyi unutmamak, haydi kizlar kremlenmeye.. cok sevisenlerin tercihidir ayrica..
 • kimse de çıkıp demiyor ki "aga, bacakları jiletle almak nedir?"

  (bkz: bacak tüylerini jiletle almak)
 • başlığı açan yazarın hangi traş bıçağı firmasına hizmet ettiğini merak ettiren başlık.

  (bkz: kadın kadının kurdudur)