• rifat ilgaz'in bacaksiz bahri denilen bir çocuğun basindan geçenleri komik bir dille anlattigi, çocuklugumda defalarca okudugum çok güzel kitap serisi. yanlis hatirlamiyorsam bacaksiz kamyon sürücüsü, bacaksiz okulda, bacaksiz parali atlet, bacaksiz tatil köyünde ve de bacaksiz sigara kaçakçisi diye bes kitaptan olusuyordu.
    benim okudugum dönemde can yayinlari'ndan çikiyordu, ama şu anda çinar'dan çikiyor diye gördüm.
    cide'de yasiyordu bacaksiz, tahminen otobiyografik izler tasiyordur bütün seri.
    tüm çocuklar okusun...
  • solak olanların eziklenmediği bir çağda yaşadığım için şükran duymama sebep olan kitaplar dizisi.
  • rifat ilgaz'in çocuk kitaplarindan, bacaksiz sigara kaçakçisi bölümünde sigara satan bacaksiz, kamyon şoförü bölümünde ise mahalleyi bir lastik kaçakliği şebekesinden kurtarmakta ve ne kadar multitasking bir insan oldugunu göstermektedir.. ayrica diyarbakir karpuzlarinin özelliğinin ne oldugunu da içinden içinden ögreten kitaplar...
  • ben de cem yayınlarından çıkan baskısını okumuştum.
    bahri'nin bir rakibi vardı; ferit isminde tombul bir zengin çocuğu. bacaksız bunu koşu yarışında falan geçerdi.
    ferit'in soyadı derler'di. öğretmeni adını sorduğunda ferit derler demişti de öğretmen kabadayılığından öyle söylüyor zannedip azarlamıştı.
  • (bkz: ferit derler)
  • türk edebiyatında bacaksız bahri kadar güzel bir çocuk daha yoktur. net.
  • sırf okuduğum için kendimle gurur duymamı sağlayan çocuk kitapları serisi.
    bunun yazarı var, basanı var, alıp eve getireni var. hey yavrum hey, sen ne gonuşuyon.
  • çocukluğuma dair hatırladığım en güzel şeylerden biridir bacaksız serisi .. ve fakat en az bacaksız bahri kadar güzel bir çocuk daha vardır türk edebiyatında.. o da alper kamu'dur.
  • kütüphanemin en nadide iki eserinden birisi bu serinin parçası.
    çocuğuma ya da çocuklarıma bırakabileceğim 3 ev, 6 dönüm arsanın yanında bir eşantiyon da diyebiliriz. *

(bkz: bacaksız okulda)
  • ilkokulumda okutulan bir seri. serinin okuduğum ilk kitabı bacaksız sigara kaçakçısı.
hesabın var mı? giriş yap