• ulkemize ithalati yasak olan mukemmel yaz ickisi.

bunun tadini almis olup da fellik fellik arayanlar icin dev bir kiyagim var:

ev yapimi bacardi breezer!

malzemeler:

1 sise bacardi

envai cesit ve sayida uludag frutti extra

bir su bardagi ya da kokteyl bardagi

hazirlanisi:

5cc (bir olcu) bacardiyi bir bardagin icine koyun,

buz gibi sogutulmus istediginiz aromadaki frutti extrayi ayni bardaga boca edin,

bu kadar; ev yapimi breezeriniz tuketilmeye hazirdir afiyet olsun.

not: frutti extra bulamazsaniz diger meyveli sodalarla da deneyebilirsiniz ancak ayni sonucu alamazsiniz.

not 2: formulu tamamen bendenize aittir.
  • icki degil gazli icecek statusunde oldugu icin, resmi ithalatinin inanilmaz burokrasilere takilmasi dolayisi ile ithalati -neredeyse- uranyum kadar zordur. sadece bacardi li kari$imlar degil diger butun populer ickilerin bu tip icecekleri icin durum aynidir.
  • adından da anlasilabilecegi gibi bacardi yan urunu olan bir icki. bira sisesine (bkz: miller) benzeyen siselerde satiliyor, gazli, ustune ustluk bilimum aromalı cesidi mevcut ( limon, portakal, kavun vb.). icim olarak cider ve gatto'ya benzese de, bacardili oldugu icin tercih sebebi. ne yazık ki henuz bu ickiyi turkiye'ye ithal edecek bir akıllı cıkmadı sanırım. ayrıca (bkz: bacardi)
  • cesit cesit , boyle bir tat ancak cennetten cıkmıs olabilir.karpuz,portakal,seftali,ananas,bogurtlen ve limonluları var.bacardi breezer seven insani ben de severim
  • ülkemizde de temin edilebilse, hatta fiyatı da fahiş olmasa bir daha asla bira içmem dedirten içecek. lime olanı favorim.
  • pek çok şeyden daha çok bacardi breezer i özlüyorum. şu güzel ülkeme gelsin artık nolur.
  • smirnoff ice ile birlikte en çok sorulan ama hala ithal edilmeyen efsane içecek.
    bu arada türkiye'de bandrolsüz içki satmanın ağır cezalar getirdiğinin bilincindeysek, sözlükte afişe edilen tekelleri zor günler bekler.

edit: sanki ben şikayet edecekmişim gibi anlaşılmış olabilir :)
    tam tersine, dikkatli olalım. zaten bir bela var üstlerinde, bir belaya da biz sebep olmayalım.
  • memlekette olmamasına pek üzüldüğüm hafif içki.
    pembe olanının hastasıyım. bir içecek düşünün ki hem bira şişesinde gibi hem yavaş yavaş sarhoş ediyor hem de pembe.
    daha noolsun.
  • küçük şişelerde, altı-yedi ay öncesine kadar caddebostan şütte'de tanesi 13 tl'ye alınabiliyordu. güzel ama oha, kusura bakmayın.
  • iddia ediyorum, lime versiyonu dünyadaki varolan en güzel alkollü içkidir. bunu floransa sokaklarında sarhoş bir şekide de ifade etmiştim, şimdi de ediyorum.* ayrıca italya'daki süpermarketlerde 1.5 litrelik olanları inanılmaz ucuz bi fiyata bulunabiliyordu (5 euro gibi birşeydi)
hesabın var mı? giriş yap