şükela:  tümü | bugün
  • bunu yaşayanlar bunu da yaşadı:

(bkz: mojito)
  • (bkz: bacardi cola)
  • yillardir bacardi icen biri olarak* konu hakkinda sunlari soyleyebilirim:
    bacardi sarhoslugu diger ickilerin sarhosluguna pek benzemez.
    orta seviye (semi-pro) bir icici olarak izlenimlerimi aktarayim.

4 bacardi kola'dan sonra hissedilenler sarhosluk degildir pek. vucudunuzun agirlastigini, ancak kafanizin sarhos olmadigini hissedersiniz. etrafinizda olan biteni rahatlikla idrak eder ve sacmalamazsiniz, ancak vucudunuzun uyusmaya basladigini hareketlerinizin yavaslamaya basladigini anlarsiniz. yani beyin sarhos degildir. tuvalete gitmek istersiniz. bar sandalyesinden inerken dengenizin hafifce kayboldugunu idrak eder, "sacmalama olm selami kendine gel" dersiniz kendi kendinize. netekim tuvaletin yolunu da bulursunuz, isinizi de gorursunuz ve geri gelirsiniz.

- cuba libre , por favor!

bir tane daha icersiniz, artik beyninizin zonklamaya basladigini hissedersiniz fakat lanet olsundur ki bu meret dusup bayiltmaz, maymun olursunuz ama belli etmezsiniz. muhabbete devam eder, halen sacmalamazsiniz. aradan bir saat gecince artik mekandaki baslari beyninizde hissetmeye baslarsiniz. tum vucudunuz uyusmus ancak beyniniz tam randimanla calismaktadir. ole raki filan icenler gibi kavga cikarmaz veya kimseyi bicaklamazsiniz ama vucudunuz beyninizin gonderdigi komutlari son derece yavas algilamaya ve uygulamaya baslar. hatta yabanci bir ulkede oldugunuzu* da bilir etrafinizdaki herkesle hatasiz kendi dillerine muhabbet de edersiniz.
    sonra otel odaniza cikar kendinizi yataga birakirsiniz. ve "horzzzz..." efektleri ile uyuyakalirsiniz.
    sabaha da ne bas agrisi ne de baska bir kotu ani kalir.
    yalniz kucuk selami* direktman power saving mode'a geciyor, niyetiniz bu ise amman diyim.
  • 8 bacardi kolayı 30-45 dakika arasında içmiş biri olarak** durumun komaya girmekten çok da farklı olmadığını söyleyebilirim. komaya girmekten tek farkı olaytları görebilmeniz ve hatırlayabilmenizdir. fakat hiç bi şekilde tepki veremessiniz. uoda hayalet olmaya benzer. ya da kahramanın gözünden oynadığımız bilgisayardaki action tarzı oyunlarda** öldükten sonra yere düşüp sadece sabit bi noktayı görmek gibidir. tequilaya, vodkaya, rakıya fln benzemez, saçmalatmaz direk komaya sokar adamı.
  • sabahında, şiddetli baş ağrısı hissetmediğim için beni mutlu eden sarhoşluk..ayrıca çevreme , akşamdan kalma imajı çizdirmediği için de ayrı bir zevk vermiştir..
    gece boyu bir grup insan olarak,"hayır ya sarhoş olmadık" diye çıkışlar yaptığımız ama muhabbetlerimizi hatırladıkça da bunları normal insanlar konuşamaz dediğim bir güzellik de.."ben sarhoş değilim, sor sor genel kamu hukuku sınavından bişeyler sor bak cevaplarım" çıkışları ise en zevkli,en eğlenceli yanlarıydı
  • "bacardi sarhoşluğu ne rakı sarhoşluğu ne vodka sarhoşluğudur. onun sarhoşluğu başka bir sarhoşluktur işte adi konamaz!!!111!!!bir"

ömrü hayatımda "sonrasını hatırlamıyorum" boyutunda sarhoşluğu yaşatan ilk ve tek içkidir bacardi*. kafası sağlamdır. tatlı içimi olduğundan güp güp götürürseniz güpletir*. ha sonrasında adap bozmayabilirsiniz benim gibi, ne hikmetse kimse farketmemiş durumu.
  • sanılanın aksine ertesi sabahı çok berbat olan sarhoşluktur. özellikle vücut zaten yorgunken içilmişse, vay halinize...
  • kola değil de eğer gazozla içerseniz... ki ben öyle bir şey yaptım zamanında. aman aman diyeyim.
    bacardi acayip bir şey ama diyeyim ne olduğunu anlamazsınız bir bakmışsınız iyisiniz bir yudumdan sonra nirvana... suserların yazdıklarına da katılıyorum. ne olduğunu, ortamda neler döndüğünü anlıyorsunuz ama beyin uyuşmuyor tabii bir süre sonra o da farkedip ortamda neler döndüğünü, leyla'ya bağlıyor. ama o süre çok uzun.