şükela:  tümü | bugün
 • ne ben sorayim seni
  ne sen beni sor
  soyunmus seslerimiz tenden
  boslukta bir ask oruyor

  ses olmus duygular
  yaklasir dalga dalga zamansiz
  kavussa da seslerimiz birbirine
  biz kavusamayiz

  ne kollarimiz var saracak
  ne opecek dudaklar
  ne gorulecek yuzumuz var
  ne gorecek goz

  bir ask oruyoruz boslukta
  cizgiden soyut
  zerreden oz

  bulent ecevit (1953)
 • degerli kardeşimiz bach ın müzkal mevzusu şudur ki;piano da iki el de aynı şeyi,farklı zamanlarda çaldığı içindir ki melodi üst üste gelmemekte..ses olmuş duygular,yaklaşır zamansız,kavuşsada seslerimiz birbirine,biz kavuşamayız derken merhum ecevit,bu temadan soyutlamıştır.aynıyız ama kavusamıyoruz...şarkının kulağına okunan ezanda geçen bach sonatı buradan gelir..
 • ecevit'in çok çok güzel bir şiiri. bu şiirden ötürü, ecevit'e sempati duymaya başladım. şair ruhlu insanları severiz hacı. ayrıca fikret kızılok'cuğum da bestelemiştir. ortaya efsane bir şey çıkmıştır. keşke biraz daha uzun olsaydı..
 • kim beş yüz milyar ister'de sorulmuş geçen gün. yarışmacı kızımız joker yardımıyla bilmiş, olsun. selçuk yöntem, akm'de düzenlenen 22 nisan 2002 fikret kızılok saygı gecesi'nin sunucusuydu. bu şarkı orada da çalınmıştı. güzel bir tesadüf olmuş.
  https://www.youtube.com/watch?v=kk2ys5kq70q
 • sanat işte. hüzün dolar, gelir durur yıllar sonra masanda. fikret kızılok besteli, bülent ecevit şiiri.
 • nur içinde yatsın bülent ecevit.bir zamanlar şiir yazan bir başbakanımız varmış dedirten bir şiir. fikret kızılok'un besteciliği ve naif sesiyle birleşince mükemmel bir şarkı halini almıştır.yanlız hissettiğimde açıp tekrar tekrar dinlerim.şiddetle tavsiye edilir.
 • bülent ecevit şiiri, fikret kızılok şarkısı.

  "biz kavuşamayız..." cümlesiyle biter.

  bu sebeple de,

  "ne ben sorayım seni, ne sen beni sor..." ile başlar.
 • trt arşiv anlatılamaz büyüklükte bir güzellik yapmış ve 1975'te yayınlanan söz meclisten dışarı programın tamamını siteye yüklemiş. ben de bestenin tamamını ilk kez duyuyorum. fikret kızılok, ilk başta bu besteyle 1975 eurovision elemelerine katılmak istemiş ama izin alabilmek için ecevit'e ulaşamamış. programda da bir sene sonraki yarışmada kullanmak için izni kapıyor. bildiğimiz gibi, böyle bir adaylık söz konusu olmuyor .

  programın tamamı: http://www.trtarsiv.com/…z-meclisten-disari-1-bolum (ilgili bölüm 53:51'den itibaren başlıyor)
  şarkıya direkt link ise: http://www.trtarsiv.com/…fikret-kizilok-bach-sonati

  (bkz: söz meclisten dışarı)
 • çok anlamlı bir şiirle böyle müzikal bir yetenek bir araya gelirse ne olurun cevabıdır adeta bu şarkı. zaman zaman trt arşive gider izlerdim, fakat geçen baktığımda kaldırıldığını fark etmek çok üzdü. şu kareleri izlemek yaşar kemal'in o mesşhur sözünü haklı çıkarır adeta...