şükela:  tümü | bugün soru sor
 • marty mcfly'ı michael j. fox oynamıştı, devamlı beef tennon ile kapışırlardı, onu gübreye atardı, o da gübreden nefret ediyoroom derdi...
 • ayrıntılara girmişken marty sahnede johny be goodeu çalarken arkada geçen tlf görüşmesinde de hey chuck diyerekten görüşmenin şarkının asıl sahibi chuck berryile yapıldığı varsayımı vardır...
 • part 1'deki enchantment under the sea (mezuniyet balosu) için (bkz: enchantment under the sea)

  (bkz: back to the future 2)
  (bkz: back to the future 3)
 • benim en favori film serimdir.televizyondan kaydedttim.soona kesmedi.bi de vcd sini aldım.orjinal effectleri duydum.hala arşivimin en müstesna yerinde duruyor kendileri.seri bence gerçek bir başyapıt ama serinin sonunda biraz cıvıtmışlar bence.
  emmet brown 1885 te bir treni zaman makinesine çevirip nasıl geri 1985 e geldi hiç anlamadım.zaten 1985 te zar zor yabmıştı onu.3. bölüme yapılacak bişey yok ama umarım 4. bölüm çok daha iyi olur ve bizi diyardan diyara sürükler.
  (enrty:hakan börü..)
 • daha onceden adini bile duymamis bir cok kisiyi de lorean hastasi yapmis film.
 • (bkz: korkak tavuk)
 • ilk bolum aslinda eric sholtz ile cekilmistir.fakat bazi uyusmazlıklardan sonra eric in oldugu tum sahneler bu sefer michael j fox ile cekilmistir.bize adeta "iyiki eric sholtz sorun cıkarmıs" dedirten bir film cikar ortaya. michael j fox un hastalıgı sebebiyle 4. bolumunun asla ve asla cekilemeyecegi,cekilse bile michael olmadan hicbir halta benzemeyecegi bir basyapit.arsivde saklanmalı.ilerde torunlara izletilmeli.
 • tvde her izlediğimde aynı heyecanları duyduğum bir trilogy. hatta en sevdiğim film serisi. her bölümünde geri dönerken problem yaşamazlar mı amma heyecan yaratırdı beee. hovercraftları uçan arabaları falan görürdükte imrenirdik. hey gidi hey.
  (bkz: alternatif film diyaloglari/#597515)
 • 3.'sunden sonra cizgi filmi de "cevrilen", asmis film. cizgi filminde "back to the facts" diye bir bolumu vardi, christopher lloyd ve hic konusmayan yardimcisi bilimsel deneyler yaparlardi. *
 • üçlemeler çoğunlukla birbirinden ayrı seyredilebilir, pek bir farkları yoktur ve her üçleme belli klişelere dayandırılmıştır.
  oysa back to the future serisinde 3 filmdeki tüm olaylar bir yerde birbirine sıkıca bağlanmıştır.senaryo çok kompleks ve baş döndürücüdür.
  aynı zamanda sinema tarihin en eğlenceli sahnelerinden bazıları bu filmlerde yer almaktadır.tüysüz lavuğun her zaman diliminde klifften bir kaçış sahnesi vardır.her zaman diliminde aynı binalar ve yapılar yeralır.saat kulesi attraksiyonu ise başlıbaşına bir efsanedir.
  her gördüğümde , yakaladığımda seyrederim , zorla da seyrettiririm.
  zoraki edit: bu entry yazdığım tarihte sanırım bundan başka bi üçleme izlememiştim zaten. kliff felan değil o adamın adı, biff.